האקזיט של העילוי הפיננסי שצמח בפוניבז' | עסקת גב ים

אחד האקזיטים הגדולים במשק: אחזקות אקוויטי פייננס בבעלות איש העסקים אהרון פרנקל ב'גב ים' נרכשו ב-3.1 מיליארד ש' ע"י נכסים ובניין | זו אחת העסקאות הפרטיות הגדולות בהיסטוריה של שוק ההון הישראלי | העסקה מגלמת תשואה של כ-100% על ההשקעה | פרנקל, נשיא הקהילה היהודית ובוגר ישיבת פוניבז', מתברר כעילוי פיננסי

אהרון פרנקל | צילום: רמי זרנגר

רגע לפני סיום השנה האזרחית – נסגרה עסקת השנה בגב ים: בסוף השבוע (מוצ"ש), חתמו נציגי אקוויטי פייננס אשר בבעלות איש העסקים והיזם ממונקו אהרון פרנקל, וחברת הנדל״ן נכסים ובניין מבית דיסקונט השקעות, על הסכם, ולפיו, נכסים ובניין תרכוש מאקוויטי פייננס את אחזקותיה בחברת הנדל״ן המניב "גב ים" בשיעור של 37.22%, וזאת במסגרת הצעת רכש ציבורית שנכסים ובניין תבצע, בתמורה לסכום של כ-3.1 מיליארד ש״ח. מדובר באחת העסקות הפרטיות הגדולות בהיסטוריה של שוק ההון הישראלי.

בהתאם לסיכום שהושג בין הצדדים, החברה בבעלות פרנקל תמשיך ותחזיק במניות גב ים עד סוף אפריל 2022 ותהנה מתזרים המזומנים העתידי, ובסיום התקופה, נכסים ובניין תיהפך לבעלת השליטה בחברה.

250/200 סייד בר + קובייה

שני הצדדים יכולים להצביע על עסקה מוצלחת במיוחד: מחד, אקוויטי פייננס של פרנקל מוכרת את אחזקותיה בסכום המשקף רווח של 100% על השקעתה, רווח של כמיליארד ורבע שקלים, הנובעים מהתמורה הבסיסית האמורה, מדיבידנדים והפרשי מטבע, המהווה תוצאה נאה בענף הנדל"ן המניב. מאידך, בעלי המניות בדיסקונט השקעות – משפחת זלקינד, צחי נחמיאס, רמי לוי ושותפיהם – מבססים את אחזקתם ביהלום של הקבוצה, חברת הנדל"ן המניב "גב ים".

פארק גב-ים הרצליה צפון |
צילום: גיא מדור

אקוויטי פייננס של פרנקל החלה את דרכה ב"גב ים" כהשקעה לטווח ארוך ובאוגוסט אשתקד רכשה 8.6% ממניות החברה תמורת 380 מיליון שקל. בהמשך, בחודש אוקטובר, לאחר שהגדילה את אחזקותיה בחברה ל-10.3%, ביצעה רכישה נוספת של מניות "גב ים" מחברת "מגדל" תמורת יותר מ-800 מיליון שקל, מה שהביא את אחזקותיה בחברה ל-25.4%. בהמשך, באוגוסט 2021 רכשה מניות ב-87 מיליון שקל והגדילה את אחזקותיה ל-29%, ולאחר מכן רכשה מ"גזית גלוב" 3% נוספים תמורת 129 מיליון שקל, שהביאו את אחזקותיה בחברה ללמעלה משליש ממניותיה. העסקה לוותה על ידי חברת הביטוח הראל שארגנה סינדיקט מימון לטווח ארוך של כ-10 שנים.

אהרון פרנקל | צילום: רמי זרנגר

פרנקל הוא דמות מסתורית ומסקרנת: הוא הבעלים של חברת לויד'ס השקעות (Loyd's investment) הבינלאומית העוסקת בהשקעות בעסקי תעופה, נדל"ן ואנרגיה וכן הינו הבעלים של חברת ענק המתמחה במכירת והחכרת מטוסים ומכירת מטוסי מנהלים. כמו כן הוא מחזיק בחברת אקוויטי פייננס המשקיעה בשורה של נכסי נדל"ן ברחבי העולם.

פרנקל הוא נשיא הקהילה היהודית במונקו והוא תורם סכומי עתק לארגונים פילנתרופיים כדוגמת יד שרה של אורי לופוליאנסקי ועזרה ומרפא של אלימלך פירר, עמותות חסד, בתי חולים ומעורב ביוזמות חברתיות שונות בישראל וברחבי העולם.

Inner article

עם החתימה מסר פרנקל: "אני מאחל בהצלחה רבה לרוכשים, לחברת נכסים ובניין ולבעלי מניותיה. חברת גב ים היא חברה בעלת פוטנציאל השבחה משמעותי, ואני בטוח שהרוכשים ידעו לממש את הפוטנציאל העצום הגלום בה".

את אקוויטי פייננס ייצגו עורכי הדין איתן שמואל ממשרד ליפא מאיר ושיראל גוטמן-עמירה ממשרד אגמון רוזנברג הכהן, ואת נכסים ובניין ייצגו עורכי הדין אסתר קורן רן בן ארי ושי האגר ממשרד גרוס.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

3 תגובות ל: "האקזיט של העילוי הפיננסי שצמח בפוניבז' | עסקת גב ים"

  1. כמדומה שלמד בישיבה במושב בית מאיר של הרב כהנא-גרושקא

  2. מהלך מרשים ביותר, עסקת השנה.

  3. ברכות לכל הצדדים, הצלחה כבירה

כתיבת תגובה