הבוקר: מחאת הנהגים חסמה את מחלף השלום

מחלף השלום נחסם לתנועה לאור מחאת נהגי ההסעות שנכנסת הבוקר ליומה השלישי בחסימות צירי תנועה מרכזיים התנועה מאיילון דרום נחסמה הבוקר במחלף השלום • דובר המחאה טוען: “ניאלץ להרחיב את הפעילות ככל שלא נקבל מענה אמיתי ממשרדי הממשלה”

חסימת מחלף השלום | צילום: מחאת נהגי ההסעות

מחאת נהגי ההסעות נמשכת זה היום השלישי לחסימות כחלק מגל מחאת נהגי ההסעות הפרטיות: מחלף השלום נחסם לתנועה הבוקר בעקבות מחאתם של נהגי ההסעות הפרטיות. אלה הציבו אוטובוסים שחסמו באופן מלא את המחלף לכיוון דרום ומנעו אפשרות נסיעה.

על האוטובוסים הודבקו מדבקות ענק עם דיוקנו של שר האוצר ישראל כ”ץ ועליהן הכיתוב: “30 אלף נהגים עומדים במקום. ענף ההסעות בקריסה!”. כוחות משטרה הגיעו למקום.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

אתמול (שלישי), חסמו עשרות אוטובוסים את הגישה לקריית הממשלה ובשבוע שעבר נחסם באופן מוחלט איילון דרום, לטענת חברות ההסעות הפרטיות זאת במחאה על ה”התעלמות המתמשכת של ממשלת ישראל המביאה את הענף לגסיסה”. הבוקר החליטו חברות ההסעה להמשיך במחאת החסימה באזורים נוספים כשבשעה זו הם חוסמים באופן מלא את מחלף השלום.

הכעס של חברות ההסעות הפרטיות נובע בין היתר בשל העובדה כי למרות העומסים הקשים בתחבורה הציבורית, הנובעת ממגבלות משרד הבריאות, הפסקת פעילות הרכבת והעבודות באיילון, נמנעת מדינת ישראל להשתמש בשירותיהן במטרה להקל על העומסים, ובכך גם לסייע להן כלכלית ולאפשר להם להתפרנס.

חברות ההסעה הפרטיות ספגו נזקים כבדים כבר עם פרוץ מגיפת הקורונה, כשענפים רבים בהם היא פעלה כמו תיירות, תעשיה, חינוך ועוד, הפסיקו את עבודתם, כשעד כה רובם טרם חזרו לפעילות מלאה, מה שמביא חברות רבות בענף לקריסה מוחלטת.

חסימות הבוקר במחלף השלום | צילום: מחאת נהגי ההסעות

למרות היותן חברות תחבורה, חברות ההסעות הפרטיות לא נמצאות תחת משרד התחבורה, לטענתן הדבר מאפשר למשרדי הממשלה להעביר את דרישותיהם מאחד לשני ולא לתת להם כל מענה אמיתי. כעת יצא הארגון בקמפיין רחב הקורא לשרת התחבורה מירי רגב להכניס את הענף תחת משרדה ולמנוע את קריסתו.

870/135 ליינר ארטקל

יו”ר הארגון ניסים סרוסי אמר כי “אנחנו נכנסים ליום השלישי של חסימות הכבישים ולצערי נראה שנאלץ להרחיב את הפעילות ככל שלא נקבל מענה אמיתי ממשרדי הממשלה. יש כאן 30 אלף נהגים כואבים ובמצוקה שאי אפשר להמשיך ולהתעלם ממנה, השטח בוער ואני קורא לשרת התחבורה מירי רגב – אל תפני להם גב, תצילי אותם מקריסה!”.

כתיבת תגובה