הקריפטו כובש נתחים חדשים: 'פייסבוק' מצטרפת למנפיקות

הרשת החברתית 'פייסבוק' מתכננת להשיק בשנה הבאה מטבע קריפטוגרפי משלה יחד עם מערכת תשלומים דיגיטלית • במקביל, בית המשפט העליון קבע: 'ביטס אוף גולד' תוכל להמשיך לנהל את חשבונה בבנק לאומי

יובל רואש מנכ"ל ביטס אוף גולד עם עורכי הדין אלי פילרסדורף, שאול ציוני ואהד פיליפ | צילום: יח"צ

מה דעתכם לקבל מטבע דיגיטלי על כל לייק? הרשת החברתית 'פייסבוק' מתכננת להשיק בשנה הבאה מטבע קריפטוגרפי משלה יחד עם מערכת תשלומים דיגיטלית ועל פי דיווח ב'פיננשל טיימס' החלו הדיונים עם הרשות הממשלתית שאחראית על הרגולציה בארה"ב כדי להבין תחת איזה רשות ממשלתית המטבע תעבוד.

בחודש דצמבר האחרון פורסם הפרויקט של פייסבוק בתחום מטבעות הקריפטו והוא קיבל את השם 'ליברה'. במסגרת הפרויקט תיצור פייסבוק רשת פיננסית דיגיטלית חזקה שתשלב ידיים עם בנקים וברוקרים, דבר שיאפשר למשתמשים בכל העולם להמיר מטבעות בינלאומיים כמו הדולר והאירו למטבעות דיגיטליים.

התכנון הוא שעד סוף הרבעון הראשון של השנה הבאה, המטבע הקריפטוגרפי של פייסבוק, שייקרא GlobalCoin, כבר יכנס לפעילות מלאה ויעבור את כל החסמים הבירוקרטיים והרגולטוריים. אתר BBC מדווח שפייסבוק רוצה להתחיל לבחון את המטבע עוד לפני תום השנה הנוכחית.

כחלק מהמהלכים להשקת המטבע נפגש מייסד פייסבוק מארק צוקרברג עם נגיד הבנק של אנגליה, מארק קרני על מנת לדון בהזדמנויות ובסיכונים הכרוכים בהשקת מטבע קריפטוגרפי. במקביל נפגשו בכירים בחברה פקידים במשרד האוצר האמריקני להתייעצות בנושאים תפעוליים ורגולטוריים. המטרה הסופית היא לאפשר לכל אחד בעולם להעביר כספים ממקום למקום או לשלם על מוצרים ברחבי העולם מבלי להזדקק לחשבון בנק ובכך להביא להגברת התחרות עם הבנקים והמערכות המסורתיות.

Inner article

בית המשפט הכיר

ומדיגיטלי – לדיגיטלי: במקביל, ניצחון גדול רשמה חברת ביטס אוף גולד בבית המשפט העליון. לאחר שבית המשפט דן בערעורה של החברה ביחס לסגירת חשבון הבנק בבנק בלאומי ששימש אותה לפעילות מסחר במטבעות דיגיטליים. לאחר שמתח ביקורת על עמדתו של הבנק, המליץ ביהמ"ש לבנק לאומי להסכים לקבלת הערעור, כך שחשבון הבנק של ביטס אוף גולד לא ייסגר והיא תוכל להמשיך בפעילותה בו בכל הקשור למטבעות דיגיטליים, כפי שעשתה עד כה.

בנק לאומי קיבל את המלצת בית המשפט, וניתן פסק דין שמשקף את המלצת בית המשפט כאמור. מדובר בהישג עצום לחברה ולקהילת המטבעות הדיגיטליים, כאשר בית המשפט העליון התערב למעשה והכריח את הבנק לאפשר לחברה לנהל חשבון שעיקר פעילותו קשורה למטבעות דיגיטליים, על אף שהבנק התנגד לכך באופן עקרוני. את החברה ייצגו עורכי הדין שאול ציוני, אלי פילרסדורף ואהד פיליפ, ממשרד ציוני, פילרסודרף, פיליפ.

ביטס אוף גולד משרתת למעלה מ- 50 אלף לקוחות בקנייה ומכירה של מטבעות דיגיטליים למעלה מ-6 שנים תחת רגולציה ישראלית. באחרונה פתחה החברה את שירותיה לאירופה והיא מציעה שירותי מכירת ביטקוין אונליין בכל רחבי היבשת, ומציעה שירותי חיבור למערכותיה באמצעות API.

"הצלחנו להוכיח לביהמ"ש כי אנחנו ראויים לאמון המערכת הבנקאית וכי הניסיון לסגור את חשבון הבנק שלנו היה מוטעה. אנחנו גאים בהובלת המאבק הזה, יחד עם עורכי הדין שהשכילו לייצג אותנו נאמנה" אמר יובל רואש, מנכ"ל ביטס אוף גולד

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה