קווים ישירים מבית שמש לשע"צ ול'עין כרם'

מנגישים את ירושלים לבית שמש • ששה עשר קווי אוטובוס חדשים ייחנכו בקרוב בעיר • ביניהם, אוטובוס ישיר מבית שמש לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם

בתי החולים שערי צדק ועין כרם | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בשורה לתושבי בית שמש. בקרוב ייחנך קו אוטובוס חדש, קו 520, מבית שמש לבתי החולים בירושלים. כמו כן, 16 קוים חדשים יתווספו בעיר.

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך והמשנה לראש העיר הממונה על התחבורה, שמואל גרינברג נפגשו היום עם נציגי משרד התחבורה לגבי מצוקת התחבורה הציבורית בעיר.

במהלך הפגישה סוכם כאמור, שבקרוב יתווספו 16 אוטובוסים נוספים, בשווי של כ- 10 מיליון שקלים, המהווים תוספות נסיעה משמעותיות ברחבי העיר. ביניהם קו האוטובוס החדש, קו 520, מבית שמש לבית החולים הדסה עין כרם ולשערי צדק.

קו האוטובוס צפוי להיחנך בסוף נובמבר וישרת אלפים מתושבי העיר, אשר מבקרים את קרובי משפחתם או לחלופין עובדים בבתי החולים. קו האוטובוס החדש ייתן שירות יומי במתכונת של 10 נסיעות יומיות לכל כיוון, בסך הכל 20 נסיעות הלוך ושוב.

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך: "אחרי שנים של המתנה, ייחנך קו האוטובוס לבתי החולים לירושלים בנוסף לתוספת של קווים נוספים ברחבי העיר. הדבר מהווה בשורה לאלפים מתושבי העיר.

"יחד עם זאת, לצערי, מצוקת התחבורה הציבורית בעיר גדולה ומדובר בפתרון חלקי בלבד. קיימנו בחודש שעבר הליך שיתוף ציבור, לגבי עשרות קווים שחסרים בעיר, יחד עם עתירה שהגשנו לבית המשפט נגד משרד התחבורה. אנו עושים כל שביכולתנו כדי לפתור את מצוקת התחבורה הציבורית בעיר".

המשנה לראש העיר הממונה על התחבורה, שמואל גרינברג: ״יחד עם זאת שאנחנו מצרים על מצוקת התחבורה הציבורית, אנחנו שמחים ביותר על המענה החיובי אותו קיבלנו כעת ממשרד התחבורה, בהצלחתנו להקדים ביצוע קו 520 לבתי החולים שיצא בתכניות המכרז.

"השירות שיינתן הינו שירות יומי במתכונת של 10 נסיעות יומיים לכל כיוון, דבר אשר יקל על עובדי בית החולים תושבי העיר ועל הציבור הרחב, שנאלץ כיום לנסוע בכמה אוטובוסים לבתי החולים. ראש העיר ואנוכי ממשיכים בישיבות תכופות עם משרד התחבורה, כדי לשפר את מצב התחבורה בעיר״.

כתיבת תגובה