נמכר הבניין המפורסם עם השלט "לשון הרע לא מדבר אלי"

מסביב נבנו בזה אחר זה מגדלי משרדים של עשרות קומות, אך "הפיל הלבן" בצומת הרחובות ז'בוטינסקי ובן גוריון בבני ברק, המשיך לעמוד תקוע במשך 16 שנה בשל סכסוכים פנימיים. רכישתו תחזירו לייעודו ■ וגם, מה הסיפור של השלט המפורסם?

הבניין המפורסם. באדיבות המצלם

הסוף ל"פיל הלבן" בבני ברק: הבניין המפורסם בצומת הרחובות ז'בוטינסקי ובן גוריון בבני ברק נמכר לקבוצת משקיעים בסכום של 223 מיליון שקל. בכך באה לסיומה הסאגה שכבר נמשכת 16 שנה על מבנה שהפך לגוש בטון, הממוקם באחד המקומות הכי מרכזיים בארץ, והפך לסימן ההיכר עם השלט המפורסם של משפחת הלפרין: "לשון הרע, לא מדבר אליי".

לפי הפרסום ב'כלכליסט', היזם החרדי יהודה עמר (שארגן גם את קבוצת המשקיעים לבניין ההסתדרות, כיום מכבי, בגן וורשה בבני ברק), כבר רכש את המבנה יחד עם עוד משקיעים ב־2007 תמורת 120 מיליון שקל.

אולם בעקבות סכסוך בין השותפים הוכרז על פירוק השותפות. לאחר ניסיון לגשר בין הצדדים נערך לאחרונה מכרז ובסופו של יום היזם עמר השיג שליטה מחודשת בפרויקט באמצעות קבוצת משקיעים הכוללת שלושה אנשי עסקים חרדים: שוקי שרון והאחים ישראל ויעקב ברונר. לפי הפרסום, האחים ברונר שותפים גם במגדלי בסר 3 ו־4, ובמתחם אסם בפתח תקווה.

שטח הקרקע של הפרויקט 10.4 דונם, ויש עליו זכויות בנייה של כ־50 אלף מ"ר למרכז מסחרי ו־50 אלף מ"ר למשרדים במגדל של כ־40 קומות.

'כלכליטס מציין אנקדוטה מעניינית שממחישה עד כמה המצב היה מוזנח: במשפחת הלפרין מספרים שחיפשו זמן רב את בעלי הקרקע ללא הצלחה. כשהתייאשה, פנתה לשומר במגרש שהרשה להם — עד שבעלי הקרקע יבקשו להסירו. השלט עדיין תלוי.

 

תגובה אחת ל: "נמכר הבניין המפורסם עם השלט "לשון הרע לא מדבר אלי""

  1. מה, השומר לא ידע מי משלם לו משכורת?

כתיבת תגובה