הבנקים יחוייבו לאפשר אימות לקוח גם דרך שיחות טלפון

כך הודיע דודי בבלי מהפיקוח על הבנקים לח”כ אורי מקלב בדיון על הרפורמה הטכנולוגית בבנקאות שהוצגה בוועדת המדע והטכנולוגיה בראשותו.

אימות טלפוני shutterstock

 

ועדת המדע והטכנולוגיה קיימה דיון מהיר שהגיש ח”כ מוזס לקראת החלת הרפורמה החדשה במערכת הבנקאית ובמהלכו הוצגו התהליכים החדשים שיחלו עם יישום המעבר החדש של בנק ישראל ומשרד האוצר למערכת טכנולוגית שתרכז את כל פרטי חשבונות הבנק. יו”ר הוועדה, ח”כ אורי מקלב אמר כי בדיונים מעין אלו חשוב ביותר שלא נשכח את מי שמתנהל לאיטו. המעבר לעולם טכנולוגי לא מתיר לנו לגרום לכך שיצמצמו פעילויות בערוץ ישיר מול פקיד וסניפי הבנקים ייסגרו. צריך לדאוג שהנגישות לבנק תתאפשר לכלל האוכלוסיות וגם לכל בעלי מוגבלויות”.

ono box

בדיון העלה ח”כ הרב מקלב את הבעיה הקיימת לציבור גדול בישראל כאשר תיבות השירות להפקדת מוזמנים בוטלו, ומהצד השני הפקדה דיגיטלית דורשת קוד אימות בהודעה לטלפון – דבר שלא קיים במכשירים הטלפון הכשרים והמאושרים על ידי גדולי ישראל. בתגובה, אמר דודי בבלי מהפיקוח על הבנקים בבנק ישראל כי החל מחודש אפריל הקרוב יחויבו הבנקים לאפשר אימות לקוח גם דרך שיחת טלפון במקום מה שנעשה עד היום. יו”ר הוועדה, ח”כ אורי מקלב אמר כי הוא מקווה שמעבר לבנקים גם שאר נותני השירות יפעלו באופן דומה וכי הוועדה בראשותו תמשיך לשמור על איזון נכון ויחד עם כל בשורה להתקדמות טכנולוגית גם לדאוג לאזרח.

יו”ר הוועדה ח”כ אורי מקלב: “המעבר לעולם טכנולוגי לא מתיר לנו לגרום שסניפי בנק ייסגרו. צריך לדאוג שהנגישות לבנק תתאפשר לכלל האוכלוסיות וגם לבעלי מוגבלויות”.

side

כתיבת תגובה