הרשתות יידרשו לפרסם את מחירי הבשר במכסות

למרות התייקרות של עשרות אחוזים במחירי בשר הבקר בשוק הבינלאומי במהלך השנה האחרונה – ירידה של שקל במחיר הבשר המיובא במכסות פטורות ממכס ל-2022 | זהו בשר בקר טרי שמיועד לטחינה ומכרז משרד הכלכלה מחייב את הזוכים למכור אותו במחיר מינימום לצרכן, לפי התחייבות המתמודדים | הזוכים: שופרסל, נטו מלינדה (שתשווק בקצביות פרטיות ובויקטורי), מרב כל (אושר עד) ובלדי | והיכן יתפרסמו ההוזלות?

בשר טחון | תמונה של nurfayozagzamov1004 מ- Pixabay

משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם את תוצאות המכרז ליבוא בשר טרי במכסות פטורות ממכס בהליך תחרותי. הזוכים התחייבו לשווק בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 28-30 ₪ לק"ג. נציין כי מדובר על בשר בכשרות רגילה.

  • חברת שופרסל זכתה במכסה פטורה ממכס בהיקף של – 4,250 טון. כנגד המכסה תשווק החברה בסניפיה בכל שנת 2022 בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 28 ₪ לק"ג בלבד.
  • חברת נטו מלינדה זכתה במכסה פטורה ממכס של 5,000 טון אותם תשווק במאות קצביות פרטיות וברשת ויקטורי בתמורה להתחייבותה למכור בשנת 2022 בנקודות המכירה האלה בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 29 ₪ לק"ג.
  • חברת מרב כל, זכתה במכסה פטורה ממכס של 3,000 טון אותם תשווק בסניפי אושר עד בתמורה להתחייבותה למכור בשנת 2022 בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 30 ₪ לק"ג.
  • חברת בלדי זכתה במכסה פטורה ממכס של 1,500 טון אותם תשווק בסניפי הרשת בתמורה להתחייבותה למכור בשנת 2022 בשר טחון טרי במחיר לצרכן של 30 ₪ לק"ג.

וועדת המכסות תפרסם בשבועות הקרובים את יתרת המכסה הפטורה ממכס, בהיקף 3,370 טון, שתחולק ליבואנים בהליך תחרותי נוסף.

250/200 סייד בר + קובייה

דני טל, יו"ר וועדת המכסות במשרד הכלכלה והתעשייה, ציין כי למרות התייקרות של עשרות אחוזים במחירי בשר הבקר בשוק הבינלאומי במהלך השנה האחרונה, מאפשר ההליך התחרותי להנגיש לציבור הצרכנים בישראל את הבשר הטחון, המשמש חומר גלם בסיסי במטבח הישראלי, במחירים זולים יותר לעומת אשתקד.

לדברי טל, המכסות הפטורות מהוות כלי בידי משרד הכלכלה והתעשייה וועדת המכסות, להפחית את מחיר הבשר לצרכן הסופי ולהנגישו במחיר שווה לכל כיס".

הבשר שבמכסות צפוי להגיע לישראל בתחילת השנה והזוכים במכסות מתחייבים לשווק בשר טחון טרי ואיכותי ששיעור השומן בו נמוך מ 14% במשך כל השנה באופן נגיש וזמין על המדפים.

בנוסף, יהיו הזוכים מחויבים לפרסם את מחיר הבשר הטחון הטרי בדף המבצעים השבועי המודפס או המפורסם באתרי האינטרנט שלהם. רשימת נקודות המכירה, תוסיף להתפרסם באתר משרד הכלכלה והתעשייה.

Inner article

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי: "בשר טחון הנו מוצר בסיסי, אשר צריך להיות נגיש במחיר הוגן לצרכנים. המכסות מייצרות לצרכנים אלטרנטיבה זולה יותר, באיכות גבוהה ומעודדות תחרות. לצד זאת, אנחנו מגבירים את האכיפה בנקודות המכירה, כך שהצרכנים יזכו בהטבה זו במלואה – נגישות, מחיר ואיכות"

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "הרשתות יידרשו לפרסם את מחירי הבשר במכסות"

  1. באושר עד ימכרו את זה בכשרות מהדרין בית יוסף תחת מותג עטרה

כתיבת תגובה