הגיעו להסדרה: אלה ימי הבידוד שיאושרו לעצמאים

אחרי שאביר השולמנים התנגד להצעת האופוזיציה, מגיע התיקון הנוסף, לא לפני ששינה את תקנות הפנסיה לעצמאים | משרדי האוצר והכלכלה, בשיתוף סגן השר אביר קארה, מרחיבים את הסדרת מתווה מימון ימי הבידוד גם לעצמאים

אביר קארה | צילום: ביזנעס

עוד הישג לסגן השר אביר קארה, איש ‘ימינה’ ונציג ה’שולמנים’ – העצמאים יקבלו פיצוי על ימי בידוד שנאלצו לספוג בגלל מגיפת הקורונה.

כזכור, בעבר ספג קארה ביקורת קשה מהאופוזיציה כשהתנגד להצעת חוק השוואת מעמד העצמאים לשכירים במספר אופנים – התנגדות שנרשמה בעיקר בשל היותו איש הקואליציה ו’ימינה’. עתה, לאחר שהעביר את שינוי תקנות הפנסיה לעצמאים, רושם קארה הישג נוסף במשרדי האוצר והכלכלה – עצמאים יקבלו שיפוי בגין ימי בידוד, כמו שכירים שנפגעו מקורונה. בנוסף, יזכו העצמאים גם לשיפוי בגין בידוד של ילדיהם, כפי שהיה נהוג עד עתה בקרב השכירים.

250/200 סייד בר + קובייה

שר האוצר אביגדור ליברמן בירך ואמר כי זהו “צעד חשוב לשילוב הכלכלה לצד הבריאות”.

שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי, מסרה: ‏”ממשיכים לדאוג לעצמאים ולוודא כי ניתן לקיים כלכלה הוגנת וצומחת לצד הקורונה. זהו צעד חשוב שמשרדי האוצר והכלכלה מקדמים על מנת לאפשר גם לעצמאים בטחון תעסוקתי ומענה במקרים בהם נאלצים להמצא בבידוד”.

סגן השר אביר קארה: “מתקנים את העיוות שנוצר בזמן משבר הקורונה שכירים קיבלו שכר בגין ימי בידוד ואילו עצמאים לא. הרוח והאופי של הממשלה הזו למקם את העצמאיים במרכז. חשיבות קבלת ימי בידוד לעצמאים, קריטית עבור העסקים שספגו מכה קשה בגלים הקודמים של הקורונה.

Inner article

“המתווה יפרוס תחתיהם רשת בטחון שתקל עליהם ותעזור להם לצמוח ולצאת מהמשבר לצד הרפורמות הענקיות שהובלנו בחוק ההסדרים הפכנו את המחאה שלנו למדיניות הכלכלית של הממשלה, תודה לשרי האוצר והכלכלה על עבודתם המסורה”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה