הגיע הזמן שתדעו: כמה באמת עולה חופשת סקי?

חובבי הסקי מתלבטים תמיד, האם החרמון מספיק להם (בימים כתיקונם) או שרק בגלל המחיר הם לא נוסעים אל אתרי הסקי המובילים בעולם | מי שבכל זאת יצא לחופשות סקי, יודע שלא מדובר לחווייה לעשירים בלבד | אלו היעדים הזולים והיקרים ביותר לחופשת סקי: קורשבל שבצרפת הוא יעד הסקי היקר ביותר מבחינת אירוח, בוקאריני שבגאורגיה הוא הזול ביותר מבחינת אירוח והוצאות שונות ובאישגל שבאוסטריה נרשמו ההוצאות הגבוהות ביותר של תיירים זרים

סקי, לא רק לעשירים | צילומים: יח"צ מאסטרקארד

תעשיית הסקי העולמית מתאימה את ההיצע שלה לקשת רחבה של צרכנים. בין אם מטיילים בתקציב נמוך או יקר, גולש סקי אלפיני מנוסה המחפש מסלולים שחורים או גולש סקי מזדמן. מכון מאסטרקארד לכלכלה מפרסם דו"ח הוצאות התיירים ובו נתוני אמת מעונת הסקי האחרונה בעולם, המבוססת על עסקאות בכרטיס אשראי של תיירים בעת חופשות הסקי שלהם, ומראה את מגמות תיירות הסקי במקומות השונים בעולם.

הנתונים נאספו בתקופות השלג במדינות השונות, בין יולי לספטמבר 2023 ובין נובמבר 2023 לינואר.2024. על פי הדו"ח, יעדי הסקי היקרים ביותר הם שוויץ, אוסטריה וארה"ב, בהם ההוצאה הממוצעת לעסקה היא מעל 120 דולר, בהתאם לרמת ההכנסה הגבוהה של כלכלותיהן ולרמות המחירים שלהן, בהתאם לפיקים שונים מסביב לשנה, סביב חופשות וכדומה.

באתרי סקי בשוויץ הגולשים מוציאים את הסכום הממוצע הגבוה ביותר עבור מסעדות בהיקף של 75 דולר ובאתרי סקי אוסטריים הגולשים מוציאים את הסכום הממוצע הגבוה ביותר לכל עסקה עבור לינה ובתי מלון בסכום של 501 דולר.

אתר הסקי היקר ביותר ללינה ואירוח הוא אתר הסקי המפואר ביותר הוא קורשבל שבצרפת עם ממוצע של 1,490 דולר ללינה. אחריו אתר האירוח אספן שבקולורדו ארה"ב הממוקם במקום השני עם 1146 דולר, ובמקום השלישי ביג סקיי במונטנה עם 986 דולר בממוצע. אתרי הסקי הזולים ביותר ללינה ואירוח נמצאים בגאורגיה, אוסטרליה ופולין, כאשר אתר הסקי Bukarini בגאורגיה הוא הזול ביותר בעולם, שם ההוצאה הממוצעת לעסקה עומדת על 19 דולר בלבד. אחריו צמד אתרים
בצ'כיה – Lazne Jaske עם 23 דולר ו-Keilberg עם 26 דולר ואחריהם אתר Szczyrk עם 27 דולר.

אתרי סקי יפניים במקום הרביעי מהסוף בהוצאה ממוצעת נמוכה ביותר בבתי מלון (186 דולר), על אף שהכלכלה היפנית נחשבת למשגשגת ביותר. באוסטרליה, שלג נמוך הגביל את ההוצאות בעונת הסקי החולפת.

אתר הסקי הזול ביותר Bukarini שבגאורגיה הוא גם הזול ביותר מבחינת אירוח עם ממוצע של 45 דולר ללינה ואירוח. במקום השני נמצא אתר resort ski Perisher שבאוסטריה עם 53 דולר ובממקום השלישי deux Les
alpes בצרפת עם 67 דולר.

אזור הסקי הפופולרי ביותר בעולם הוא האלפים, מכל צדדיו – אוסטריה, צרפת שוויץ ועוד – כאשר אתרי נופש בצרפת ובשווייץ נוטים להיות היעדים העולמיים המובילים עבור תיירים שמוצאם מחוץ לאירופה. באישגל שבאוסטריה נרשמו ההוצאות הגבוהות ביותר של תיירים זרים בעונת הסקי הנוכחית, המשקף את אזור הסקי העצום שלהם, שלג אמין וסצנת אפרה סקי חגיגית.

מהנתונים עולה כי תיירים אירופאים נוטים להעדיף אתרי סקי במדינות שכנות, לדוגמה ספרדים נוסעים לאלפים הצרפתים וגרמנים חוצים את הגבול הקרוב ביותר לאוסטריה.

עשרת אתרי הסקי היקרים בעולם בלינה – ממוצע

1 . קורשבל, צרפת – 1490 דולר

2. אספן סנוומאס, ארה"ב – 1146 דולר

3. ביג סקאיי ריסורט, ארה"ב – 986 דולר

4.  גראנד מאסיף, צרפת – 940 דולר

5. שטוביאר גלאיישר, אוסטריה – 806 דולר

6. וייל קולוראדו , ארה"ב – 796 דולר

7.  אוברגורגל, אוסטריה – 723 דולר

8. קאטדרל אלטה פטגוניה, ארגנטינה – 690 דולר

9. פארק סיטי, ארה"ב – 690 דולר

10. אישגל, אוסטריה – 659 דולר

עשרת אתרי הסקי הזולים בעולם בלינה – ממוצע

1 . בקוריאני, גיאורגיה – 45 דולר

2. פרישר ואלי, אוסטרליה – 53 דולר

3. לה דז אלפ, צרפת – 67 דולר

4. מאונט בולר, אוסטרליה – 68 דולר

5. שאטל, צרפת – 87 דולר

6. פונטה דה ליגנו, איטליה – 89 דולר

7.  זלנייץ', פולין – 92 דולר

8. שטרבסקה פלסו, סלובקיה – 94

9. לס סיבילס, צרפת – 96

10. מאריבורסקו פוהורייה, סלובניה – 98 דולר

כתיבת תגובה