הדואר חתם על הסכם עם שוכרים ב-31 מיליון

חברת דואר ישראל תשכיר את הבניין ההיסטורי של השירות הבולאי בשדרות ירושלים ביפו למלונות אפריקה ישראל • היקף העסקה כ-31 מיליון שקל למשך 22.5 שנים

בניין השירות הבולאי בתל אביב-יפו | צילום: דוברות דואר ישראל

עוד נכס של חברת דואר ישראל יניב לה הכנסות שנתיות נאות. זאת על רקע הכוונה להעברת מרבית פעילות החברה לקרית הדואר במודיעין.

‘ביזנעס’ מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

חברת דואר ישראל הודיעה על חתימת הסכם עם חברת מלונות אפריקה ישראל, להשכרת בניין השירות הבולאי בשדרות ירושלים 12 ביפו. במסגרת ההסכם תשלם מלונות אפריקה ישראל, אשר בבעלות משפחת דיין, 116 אלף שקל בחודש לדואר ישראל על שכירת שטח כולל של כ-2,000 מ”ר לתקופה של כ-22 שנים.

היקף העסקה הכולל כ-31 מיליון שקל. את העסקה הובילו מטעם דואר ישראל, דני בוטוין, סמנכ”ל הלוגיסטיקה של החברה, וכן משרד עו”ד שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות’, ומטעם מלונות אפריקה ישראל הוביל את העסקה איציק דיין.

מדובר בבניין לשימור בן 4 קומות מעל קומת מרתף, המשמש כמבנה משרדים של חברת דואר ישראל, כאשר האגף החזיתי בקומת הקרקע ימשיך לשמש כסניף דואר.

870/135 ליינר ארטקל

בית הדואר המרכזי ביפו עליו קם השירות הבולאי, נבנה בתקופת המנדט הבריטי על ידי האדריכל הראשי של מע”צ, אוסטן סיינט בארב הריסון, ובנייתו הושלמה בשנת 1931. בנוסף, האדריכל יצחק רפופורט שימש בתור אדריכל האתר, והיה אחראי על הקמת בית הדואר של יפו.

המבנה שופץ בשנת 2000, כחלק מתוכניות עירית תל אביב יפו לשיקום שדרות ירושלים. השירות הבולאי שכן במבנה מאז שנת 1948 ועד יולי 2018, אז עבר השירות הבולאי למטה החברה של דואר ישראל בתל אביב, כחלק מאסטרטגית ההתייעלות שמוביל מנכ”ל דואר ישראל, דני גולדשטיין.

דני גולדשטיין, מנכ”ל דואר ישראל אמר כי הוא מברך על חתימת ההסכם עם מלונות אפריקה ישראל להשכרת הנכס בשדרות ירושלים, שיאפשר לחברת דואר ישראל להמשיך ולפתח את מנועי הצמיחה של החברה. “בשנים האחרונות מובילה הנהלת החברה יחד עם הדירקטוריון תוכנית כוללת לחיסכון בהוצאות, תוך התייעלות תפעולית משמעותית גם בתחום הנדל”ן. בבעלות חברת דואר ישראל מאות שטחי נדל”ן במיקומים מרכזיים ברחבי הארץ עם פוטנציאל עסקי של עשרות מיליוני שקלים, כאשר בשנים האחרונות מיישמת החברה רפורמה מקיפה בתחום, במסגרתה נקטה החברה בין היתר צעדים למיפוי, רישום והשבחת נכסיה”.

לדברי גולדשטיין, “כחלק מהתוכנית האסטרטגית של החברה נבנית בימים אלה במודיעין קריה דוארית, במבנה שהושכר מחברת “מגה אור” למשך 25 שנה והיא תאפשר כינוס שטחי נדל”ן רבים תחת קורת גג אחת, תוך חיסכון של עשרות מיליוני שקלים במהלך השנים בהוצאות תפעול, שכר הדירה, הוצאות ניקיון, חשמל, מים וארנונה. המעבר לקריה דוארית במהלך 2019 יאפשר לחברה לצמצם כ-30 אלף מ”ר ברחבי הארץ, אשר יועברו למודיעין בשנים הקרובות, לרבות מטות החברה בתל אביב ובירושלים, ומערך מיון המכתבים הארצי בתל אביב”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה