הדוח חשף: איזו חברת ביטוח ספגה הכי הרבה תלונות מהציבור?

רשות שוק ההון מפרסמת לראשונה דוח שנתי בנושא פניות הציבור בתחומים שונים של חיסכון בשוק ההון, כמו ביטוח, פנסיה וגמל | הרשות בחנה את הגופים המוסדיים השונים ואת הגופים בתחום השירותים הפיננסיים | איזו חברות בלטו לטובה ואלו בלטו לרעה?

יו"ר רשות שוק ההון והביטוח, משה ברקת | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

רשות שוק ההון פרסמה היום (ד') דוח מקיף בנושא פניות הציבור המסכם את פעילות הרשות בטיפול בפניות הציבור ברשות לשנים 2020 – 2021. מטרתו של הדוח היא לשקף מידע מהותי לגבי פניות הציבור שמוגשות לרשות כנגד הגופים המוסדיים השונים, וכן לתת היבט נוסף לגבי טיב השירות שגופים אלו מעניקים לציבור. 

Inner article

תחום החיסכון הפנסיוני

בבדיקת שיעור הפניות שהגיעו לרשות ביחס לנתח השוק של החברה בתחום הפנסיה בלטו לטובה החברות מנורה, כלל, הראל ומגדל מקפת. לעומת זאת חברת מיטב דש בלטה לרעה כך ששיעור הפניות שהגיע לרשות גדול מנתח השוק של החברה בתחום (בפער).

גמל: בבדיקת שיעור הפניות שהגיעו לרשות ביחס לנתח השוק של החברה בתחום הגמל בלטו לטובה החברות: אלטשולר שחם (בפער) וילין לפידות. לעומת זאת בחברות מנורה והפניקס בלט כי שיעור הפניות שהגיע לרשות גדול מנתח השוק של החברה בתחום.

ביטוחי חיים: בבדיקת שיעור הפניות שהגיעו לרשות ביחס לנתח השוק של החברה בתחום ביטוחי החיים בלטה לטובה חברת מגדל (בפער) אחריה החברות הפניקס והראל. לעומת זאת, בחברת מנורה בלט כי שיעור הפניות שהגיע לרשות גדול מנתח השוק של החברה בתחום.

ביטוחי אבדן כושר עבודה: בבדיקת שיעור הפניות שהגיעו לרשות ביחס לנתח השוק של החברה בתחום ביטוחי אבדן כושר עבודה בלטו לטובה החברות מגדל, הראל והפניקס. לעומת זאת בחברות כלל, איילון וביטוח ישיר בלט כי שיעור הפניות שהגיע לרשות גדול מנתח השוק של החברה בתחום.

ד"ר משה ברקת הממונה על רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון: "מכל המשימות עליהן אמונה רשות שוק ההון, אני תופס את הטיפול בפניות הציבור כעבודת קודש ראשונה במעלה. הרשות רואה במנגנון הטיפול בפניות הציבור כלי חשוב ביותר, המאפשר לבקר את הגופים המוסדיים, להציף כשלים ממוקדים או רוחביים. כלי זה מסייע בשיפור השירות לציבור, משפר באופן מתמיד את תהליכי העבודה, מסייע בהסרת חסמים ועוד. ברצוני להודות לכל המטפלים בפניות הציבור ברשות על פעילותם המבורכת והחשובה, תוך סיוע מקצועי ומסור לאזרחים כך שיוכלו לממש את הזכויות שלהם ביתר קלות".

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "הדוח חשף: איזו חברת ביטוח ספגה הכי הרבה תלונות מהציבור?"

  1. כל הכבוד על הדוח. עבודה מעולה . ישר כוח

כתיבת תגובה