הדרום מתחיל להתאושש || ומה יעלה בגורל העסקים בצפון?

בזמן שעסקי הדרום הקטנים והזעירים מתחילים לראות תקווה לקראת התאוששות, קיימים עוד כ-90,000 עסקים כמותם מאזור צפון הארץ, אשר נותרו כמעט ללא כל פתרון עתידי הנראה לעין ונמצאים לקראת קריסה סופית | חלקם הגדול גם לא קיבל פיצוי כלשהו מתחילת המלחמה כי לא הוגדרו כמפונים | ואיזה מיזם משיק תוכנית ייחודית להצלת עסקי הצפון ויעניק הלוואות ללא ריבית לעסקים העומדים בתנאי הסף?

כוחות צבאיים וטנקים במטולה, סמוך לגבול עם לבנון | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

עזרה בהולה לצפון. אין כותרת אחרת שתבטא טוב יותר את הצורך של כ- 90,000 עסקים קטנים ובינוניים מתוך 660,000 עסקים קטנים (נתון לשנת 2023) שכמעט ואף אחד לא מדבר עליהם. הם תורמים רבות לתעסוקה בישראל, עם כחצי מיליון מועסקים, חלקם פונו מבתיהם ואלפי בתי עסק בגבול הצפון נטושים וריקים מאדם כבר מעל ל- 7 חודשים. 

הנתונים המדאיגים מראים כי רוב המפונים לא מצליחים לעבוד ממיקומם החדש, כלומר מדובר בכמות קטנה יותר של מפונים שיכולים להמשיך בעבודתם גם לאחר פינוי. נתונים אלה מובילים למסקנה כי אוכלוסיית הצפון פגיעה יותר כלכלית וזקוקה לסיוע רחב על מנת לעבור את תקופת המלחמה שכבר נמשכת 7 חודשים. 

עבור אותם עשרות אלפי עצמאיים ובעלי עסקים מהצפון, המתקשים להניע מחדש את העסק אותו נאלצו לעזוב בן רגע, המציאה פלטפורמת SparkIL תוכנית ייחודית להצלת עסקי הצפון, הבאה לסייע לעצמאיים, להניע מחדש את העסק ולקבל הלוואה חברתית מיידית של עד 100,000 ₪ ללא ריבית, לעומדים בתנאי הסף.

מדובר בקרן חירום של מיזם הפינטק, הפועל למען העסקים בקטנים בישראל מאז ה7/10 בשיתוף עוגן והסוכנות היהודית ובתמיכת הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה. SparkIL  הנה פלטפורמה דיגיטלית פיננסית (פינטק), שגייסה מתחילת המלחמה עשרות מיליוני ₪, ומציעה לבעלי עסקים פתרונות מימון מידיים ללא ריבית ובמקביל מעניקה ליווי עסקי ללא תמורה (לעומדים בתנאי הקבלה). 

נעמה אור מנכ"לית SparkIL מוסרת: "כבר מעל 7 חודשים שבעלי העסקים מהצפון נאלצו לקבל מציאות חדשה של פינוי מהבית ומבית העסק, הפגזות ללא הפסק, חוסר וודאות על עתיד העסק ואולי אף מלחמה בחזית הצפונית שעלולה להיפתח בכל רגע. לכן החלטנו לרתום את יהדות התפוצות ואת הישראלים האכפתיים ולאפשר לאלפי אנשים טובים שרוצים לעזור, להפוך למשקיעים חברתיים. באמצעות האתר שלנו כל מלווה חברתי יכול לבחור עסק שבו הוא רוצה לתמוך, להכיר מקרוב את בעל/ת העסק ולקבל דיווח ועדכון על המצב העסק. מדובר בסכומים קטנים של תמיכה, החל מ50 ₪ שהולכים ומצטברים ובפועל מייצגים את חשיבות הערבות ההדדית שלנו כחברה ישראלית ועם יהודי – לתמוך אחד בשנייה, במיוחד בבעלי העסקים בצפון שנמצאים בפני קריסה טוטאלית". 

צריכים הלוואה או רוצים לבחור עסק שזקוק לעזרה והלוואה, כנסו.

כתיבת תגובה