הדרך אושרה: הקץ לפקקים מצומת שילת למודיעין עילית

בשני מקטעים ובשלבי אישור שונים הופקדה תכנית דרך 4431 שתוביל מחלקה הדרומי של מודיעין עילית לכביש 443 ללא צורך במעבר בצומת שילת | הדבר התאפשר רק לאחר התערבותה של שרת הפנים איילת שקד שהובילה את ההחלטה על הפקדת התוכנית באמצעות ועדת המשנה לדרכים במועצת התכנון העליונה

הרמזורים בכניסה למודיעין עילית | צילום: נתיבי ישראל

כל מי שנסע למודיעין עילית וממנה – או גרוע מכך: הוא אחד מכ-80 אלף התושבים החיים בה, מכיר את תופעת הפקקים האינסופיים בכביש שבין צומת שילת לכניסה הצרה, בת הנתיב היחיד (!), לעיר גדושת האוכלוסין. מלבד הבעיה הבטיחותית בכך (ומי שאשם בה הוא הצבא, שסגר את הכביש הנוסף שהוביל בראשית הקמת העיר אליה), הפקקים האדירים גורמים לכל יציאה או כניסה לעיר וממנה להפוך לסיוט.

אתמול פרסם ערוץ 7 כי לאחר התערבות שרת הפנים איילת שקד, החליטה ועדת המשנה לדרכים במועצת התכנון העליונה על הפקדת תוכנית דרך 4431. מדובר בכביש שיהווה עורק תנועה מרכזי ליישובי מערב בנימין.

הכביש צפוי לצאת מחלקה הדרומי של מודיעין עילית (במקום שבו היה בעבר כביש הגישה) ולהתחבר לכביש 443 מבלי לעבור בצומת שילת, כשהוא חולף מאחורי כפר אורנים, כפר רות.

המקטע שאושר הינו חלק ממכלול תחבורתי אשר חציו הופקד עתה וחציו השני צפוי להיות מופקד בוועדה המחוזית מרכז בשבועות הקרובים.

מדובר בבשורה של ממש ליישובים במערב בנימין, שתאפשר את הרחבת היישובים הקיימים כפר אורנים, לפיד, מתתיהו ועוד, שכיום נחשבים 'תקועים' בשל היעדר תשתית מתאימה לצד פיתוח כלל אזורי שיתאפשר מיד עם סלילת הכביש.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ הודה לשרת הפנים שקד ואמר, "רוצה להגיד תודה ענקית על הדחיפה שלך ועל העבודה של שלומי הייזלר בעניין הכביש של 4431, כביש לכיוון מודיעין עילית, כפר אורנים. כביש חשוב מאוד שהיה תקוע הרבה מאוד זמן. תודה רבה, אנחנו מאוד מעריכים", אמר גנץ.

 

במקביל נזכיר כי כביש 446 מצומת שילת למודיעין עילית עומד לקראת הרחבתו, דבר נחוץ ביותר בכל מקרה, שיקל על הפקקים עוד לפני סלילת הכביש החדש.

המחלף הצפוי בצומת שילת | הדמיה: ד.א.ל הנדסה בוקי צוקר אורי ורנר אדריכלים

כתיבת תגובה