הדרך הנכונה לאיטום קירות

אף אחד לא מעוניין להתעורר ביום בהיר אחד ולגלות נזילה מהקירות. כתמים מטרידים, עובש מסוכן, סדקים וסכנה ממשית להתפוררות ואף לקריסת הקיר. כל אלה יכולים לקרות בכל בית במידה ולא אוטמים כראוי ובדרך מקצועית את הקירות ואלה לא עומדים בתנאי מזג האוויר הקיצוניים או לא מטופלים במרוצת השנים

איטום קירות | תמונה: pixabay

הקירות של הבית חשופים בפני שמש, קור, גשם, לכלוך וזיהומים וחשוב מרש לתכנן ולבנות קירות חזקים ולטפל בהם בחומרי איטום עוצמתיים למניעת חדירת לחות, התפתחות של עובש וטחב שעשויים לגרום גם לקשיי נשימה קשים.
מים יכולים להרוס בטון וגם אם הנזק מופיע רק כעבור שנים, הרי שכשלי איטום מורידים את עלות הנכס וגורמים לבעיות תברואתית ובריאותיות, שלא לדבר על הטרחה של ייבוש החלל, צביעת הקירות וכל פעולה הנדרשת בעקבות חדירת נוזלים מבעד לקירות.

מגלים גם את הרטיבות הסמויה

אחת התופעות הנפוצות של בעיות איטום היא רטיבות קפילארית הבאה לידי ביטוי בצורת נימים על גבי הקיר המעידים על רטיבות תת קרקעית כאשר המים עולים למעלה ויוצרים בעיות. על מנת לגלות בעיות איטום או רטיבות קפילארית נהוג להשתמש במכשור מתקדם כמו מכשירי אינפרא אדום הסורקים את השטח ללא פעילות פולשנית כמו קידוח ויכולים לגלות גם נזילה נסתרת שלא ברור מה המקור שלה או אם בכלל יש נזילה. הסריקה התרמית למעשה חודרת את מעטפת הקיר ומאתגרים ליקויים שקשורים בבידוד או בעיה של רטיבות, כך שניתן יהיה לדעת בדיוק במה לטפל וכיצד על מנת לסתום את הנזילה ולמנוע בהמשך חדירת מים למבנה. יש לזכור שלא כל נזילה היא גלויה ולא תמיד ייראו סימנים של נפיחות, עיוותים, עובש או כתמים וריח רע ולכן, ברכישת נכס כחלק ממהלך של בדק בית מתבצעת בין היתר, בדיקה של נזילות ודליפות.
במקרים של נזילה חמורה יש לערב אנשי מקצוע לביצוע פעולת איטום ואף ייבוש. קבלני איטום בעלי הידע הנדרש לביצוע תהליכי איטום מורכבים, בין אם מדובר באיטום בהתזה, שימוש באבנים לאיטום חיצוני כהוספת שכבת מגן למבנה, ושימוש בחומרי איטום לעצירת התפשטות הדליפה והישנותה.

250/200 סייד בר + קובייה

Inner article

לאטום בחומרים הטובים ביותר

פעולת האיטום חשובה גם עבור מי שטרם סבל מנזילות או דליפות על מנת להגן על ההשקעה – הנכס – לאורך זמן ולמנוע חדירת מים, התפתחות של טחב או עובש ולוודא עמידות של הקירות. חומרי איטום איכותיים כמו סיקה מבוססים על רכיבים פעילים שפועלים בעוצמה. קיימת למשל תערובת איטום המיועדת לטיפול ברטיבות קפילארית בעלת מאפיינים תרמיים שכוללת אגרגטים ואחוז קטן של צמנט והיתרונות שלה הם שהיא נצמדת היטב לתשתית ועם זאת, מאפשרת דיפוזיה של הלחות ומניעת חדירת מלחים. לרוב את התערובות הללו ניתן ליישם הן בורה ידנית והן על ידי מכונה לפי בחירה וחשוב רק לקרוא היטב את ההוראות. אפשרויות נוספות הן תערובת טיח לגימור לאחר מריחת שכבת תערובת איטום וקיים גם קרם על בסיס מים המחדירים לחורים שנדחים בקיר באמצעות אקדח סיליקון פשוט לשימוש להשגת התוצאה הטובה ביותר. המטרה היא לבודד ולהגן על הקירות ככל שניתן תוך כדי טיפול בבעיה נקודתית וכן בהגנת השטח. כדאי לבחור את החומרים לפי האזור המטופל, חומרת הבעיה וכמובן הטיפול הנדרש. לבדוק גם כיצד ניתן ומתי לנקות כרגיל את הקיר ואף לצבוע אותו שוב לאחר השימוש בחומר האיטום.

בכל מקרה, חשוב מאוד לבחור בחומרי איטום מקצועיים שעומדים בתקנים המחמירים ביותר ולעקוב היטב אחר שלבי הביצוע, כולל משקפי מגן, כפפות ושמירה על המרחק כפי שמצוין בהוראות על גבי המוצר.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה