ההורים זועמים: "יש עוד דרכים להשיג הסכמים"

"חוץ משביתה, המעונות יכלו למצוא מספיק כלים וגורמים שיעזרו להם להשיג מה שהם רצו מול האוצר. עכשיו אנחנו – ההורים – מפסידים מהמאבק", אומרים ל'ביזנעס' הורים זועמים

ושוב ההורים שמרטפים על חשבון העבודה | צילום: chameleohseye, shutterstock

פגישה שתוכננה להבוקר בין סגן שר האוצר יצחק כהן לארגוני מעונות היום המפוקחים ע"י משרד העבודה והרווחה – בוטלה. לדברי משרד האוצר, התקבלה החלטה ולפיה נציגי המשרד לא יישבו עם הארגונים המתפעלים את מעונות היום עד שיוסר מהשולחן איום השביתה.

יצוין, כי החברה למתנ"סים אינה שובתת.

box

יו"ר נעמת גליה וולוך קוראת לשר האוצר כחלון להתערב ולהביא לפתרון המשבר בעקבות המשך ההתנהלות המבזה של האוצר:

"ההתנהלות המבזה של האוצר נמשכת- ביטול פגישה מתוכננת רגע לפני קיומה. מדובר בהוכחה נוספת לכך שאין בכוונת האוצר לפתור את המשבר אלא רק להתעסק בכיפופי ידיים ובהוצאת צווי מניעה על חשבון ההורים, הפעוטות והמטפלות. הגיע הזמן שהאוצר יתפנה לעסוק במהות ויביא לסוף המשבר לאלתר. שר האוצר – אני מבקשת את התערבותך האישית".

ובינתיים, ההורים זועמים. "זו תוספת חופשה. המעונות היו צריכים למצוא הסדר אחר, לפני תחילת הלימודים. יש עוד דרכים לגיטימיות מלבד לשבות, כדי להשיג יעדים ולא להשאיר את ההורים עוד יום ועוד יום בבית, כשהם מפסידים עבודה, משכורת והכנסות. יש גבול!", אמרה ל'ביזנעס' רות ל' מבני ברק, שבתה היתה אמורה ללמוד היום כרגיל במעון יום של רשת 'בית יעקב'. "הלימודים בעצם התחילו כבר בשבוע שעבר, אבל היום גם הרשת החרדית הצטרפה לשביתה הכללית, למה? ככה. זה כאוס. אני מפסידה כסף".

מירי, אמא לשלשה קטנטנים, שניים מהם תאומים, ואחד מהם שוהה במסגרת מעון יום שיקומי של 'פתחיה' בירושלים אמרה ל'ביזנעס', כי "חוץ משביתה, המעונות יכלו למצוא מספיק כלים וגורמים שיעזרו להם להשיג מה שהם רצו מול האוצר. עכשיו אנחנו – ההורים – מפסידים מהמאבק".

side
Technion – inner

תגובה אחת ל: "ההורים זועמים: "יש עוד דרכים להשיג הסכמים""

  1. בולשיט !!! לא מירי ולא בטיח מירי אפרתי (שם בדוי) זועמת על זה שילדיה נשארו בבית ונחמד לה להמציא שמות רק חסר המשפט (שם בדוי)
    אחרי שהיא תעבוד בשביל 30 ש"ח עם 12 תינוקות מ 7.00 עד 4.00 היא תדבר אחרת

כתיבת תגובה