ההלוואה של המדינה ל’אל על’: 210 מיליון דולר

משרד האוצר וחברת אל על מודיעים על סיכום מתווה חליפי להלוואה בערבות מדינה • המתווה כולל שני מרכיבי יסוד: תשלום מראש בעד אספקת כרטיסי טיסה של כוח האדם במערך אבטחת  התעופה בהיקף 210 מיליון דולר ומימוש תוכנית התייעלות בכל שנה משנות ההסכם • ההסכם יאפשר לאל על להמריא מחדש ומהווה מרכיב חיוני בהשבת הכספים ללקוחות ולספקים • אל על מקימה מנהלת זמנית שמטרתה להבטיח את חזרתה לפעילות מורחבת שבראשה יעמוד מיקי שטרסבורגר • דינה בן טל-גננסיה תמונה לתפקיד סמנכ”ל מסחר וקשרים תעופתיים במקומו של שטרסבורגר

מטוס אל על | צילום: משה שי, פלאש 90

בדומה למדינות רבות בעולם, מדינת ישראל מתגייסת לסיוע לחברות התעופה וזאת כחלק ממהלך הדרגתי של פתיחת השמיים והצפי לפתיחת נמל התעופה בו גוריון. משרד האוצר וחברת אל על מודיעים על סיכום מתווה חליפי להלוואה בערבות מדינה. המתווה כולל שני מרכיבי יסוד: תשלום מראש בעד אספקת כרטיסי טיסה של כוח האדם במערך אבטחת התעופה בהיקף 210 מיליון דולר ומימוש תוכנית התייעלות בכל שנה משנות ההסכם. ההסכם יאפשר לאל על להמריא מחדש ומהווה מרכיב חיוני בהשבת הכספים ללקוחות ולספקים

במסגרת זו תכלול תוכנית הסיוע מספר מרכיבים:

  • תשלום בגין אספקת כרטיסי טיסה לכוח האדם במערך אבטחת התעופה בסך של 210 מיליון דולר כנגד התחייבות של על אל וסאן דור להטסת המערך למשך 20 שנה מיום חתימת ההסכם.
  • תוכנית התייעלות כתנאי להעמדת מתווה הסיוע כאמור, החברה מתחייבת ליישם את התוכנית ההתייעלות בכלל זה יישום מלא של ההסכמים הקיבוצים שנחתמו יחד עם עובדי החברה וזאת למשך כל תקופת ההסכמים עם עובדי החברה כאמור.
  • הזרמת הון בנוסף, החברה מתחייבת לבצע הנפקה בסך של 105 מיליון דולר, כאשר 43 מיליון דולר לפחות מתוכם, יזרים בעל השליטה. וזאת לא יאוחר מסוף חודש יולי 2021.

הסכם זה כפוף לאישור הממשלה ואישור דירקטוריון אל על. במידה ואל על תפר אי אילו מהתנאים האמורים לעיל ותנאים נוספים ביחס לשירות האמור לעיל, הסכום שהתקבל  יועמד לפירעון מיידי לטובת המדינה.

אל על תוסיף לבצע משימות לאומיות ומסחריות ככל שיידרש ובימים אלה החברה נערכת לחזרה הדרגתית לפעילות טיסתית בהתאם למתווה שיאושר על ידי המדינה.

משבר הקורונה פגע בענף התעופה בכלל ובחברת אל על בפרט בצורה אנושה עד כדי עצירה מוחלטת של הטיסות. למדינת ישראל מניית זהב באל על והביטחון התעופתי הוא חלק מהביטחון הלאומי ואינטרס של כל מדינה ובוודאי מדינה כמו ישראל שהתנאים הגיאופיזיים שלה מציבים אותה במעמד של מדינת “אי”.

מדינות רבות סייעו ומסייעות לחברות התעופה שלהן במענקים, הלוואות, דחיית תשלומי אגרות ומתן ערבות מדינה.

הסיוע מגיע על רקע חשיבותה הרבה של אל על למשק הישראלי הן כמוביל לאומי והן כמנוע צמיחה במשק (תרומה שנתית לתל”ג של כ-2 מיליארד ₪ בשנה באופן ישיר וסיוע עקיף לקידום התיירות כמנוע צמיחה במשק ובדגש על היותה מפעל חיוני המעסיק  אלפי עובדים  במעגל ראשון ועשרות אלפים במעגלים שני ושלישי).

870/135 ליינר ארטקל

מינהלת זמנית

במקביל, אל על נערכת לקראת חזרה לפעילות בהיקף מוגדל לעונת הקיץ 2021 וזאת בכפוף להנחיות הממשלה, יישום מתווה המימון לחברה וקצב הכלת הנגיף בארץ ובעולם.

על מנת להבטיח חזרה בטוחה וחלקה לפעילות, ולאור הצורך לסנכרן תהליכים חוצי חטיבות החליט מנכ”ל אל על להקים מנהלת זמנית שתרכז ותסנכרן את ההיערכות בין גופי החברה השונים בדגש על מסחר, מכירות, שירות, תחזוקה, כוח אדם, תפעול ובטיחות.

בראש המנהלת יעמוד מיקי שטרסבורגר, שיסיים את תפקידו כסמנכ”ל מסחר וקשרים תעופתיים וזאת לאחר למעלה משלוש שנים בתפקיד.

לתפקיד סמנכ”ל מסחר וקשרים תעופתיים תמונה דינה בן טל – גננסיה. דינה בעברה, הייתה שותפה בחברת הייעוץ TASC וקודם למינויה, ביצעה מגוון של תפקידים בכירים באל על בתחומי המסחר, הכספים והאסטרטגיה.

בשש השנים האחרונות כיהנה דינה בן טל-גננסיה כראש אגף Revenue Management בחברה והייתה אחראית על ניהול ההכנסות מפעילות נוסעים בהיקף של 2 מיליארד דולר בשנה. לדינה תואר ראשון בכלכלה ומנהל העסקים בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית ותואר MBA מאוניברסיטת תל אביב.

מנכ”ל אל על, אביגל שורק: “אני שמח כי הגיעה העת לה ציפינו והיא להיערך להגדלת הפעילות הטיסתית. למדינת ישראל יש יתרון יחסי על פני העולם בכל הקשור להיקף המחוסנים והיכולת לחזור לשגרת חיים לצד הקורונה. התפיסה של טרמינל ירוק וטיסה בטוחה תחת מתווהEXTRA CARE  של אל על הם המפתח של עולם התעופה והתיירות לחזרה להיקף טיסות מוגדל כולל הכנסת תיירים מחוסנים ארצה בשלב ראשון ובהמשך אף ילדים ותיירים תחת שכבות הגנה המאושרות ונחקרות על ידי הגופים הרפואיים המוסמכים.

“החזרה לפעילות מחייבת קשב רב ונסיון במיוחד  לאחר שחודשים רבים החברה פעלה במתכונת מצומצמת וחזרה לפעילות מדורגת דורשת  סנכרון ותיאום קפדני על מנת להבטיח חזרה חלקה ובטוחה.

“האתגר הגדול שלנו הוא להציב לוח טיסות אטרקטיבי למדינות שיפתחו את שעריהן לתנועה מישראל לסיים את ביצוע החזרי הכרטיסים ללקוחות בהקדם האפשרי, להשיב את המטוסים והצוותים לכשירות מלאה, לחדש את המלאים ולשוב להיות הבחירה הראשונה מישראל ואליה כיאה למוביל הלאומי.

“אני מאמין כי למיקי הניסיון היכולת והלהט לעשות זאת ולהשיב את אל על ביחד עם כלל האנשים הנפלאים שלה ולהמריא ביחד מחדש. במקביל אנו מוסיפים לחזק את פורום הנהלת אל על בקבוצה צעירה נמרצת וכשרונית. המינוי של דינה כסמנכ”ל מסחר וקשרים תעופתיים מצטרף למינויים קודמים של סמנכ”ל לקוחות ושירות מהשורה הראשונה בארץ – אורן כהן בוטנסקי וסמנכ”ל כספים חדש איציק אליאב אשר ייכנס לתפקיד ב-1 אפריל 2021”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה