ההנפקה של מובילאיי זכתה לפתיחת מסחר מרשימה

ההנפקה הישראלית הגדולה בהיסטוריה יצאה לדרך | ב-2017 חדלה מובילאיי להיסחר כשנרכשה בידי אינטל | זו הנפיקה אתמול חלק ממניות החברה לציבור המשקיעים שהסתערו על המניה – עד שזו גרפה עלייה מרשימה של 38% ביום המסחר הראשון שלה בארה"ב | "דרך ארוכה עוד לפנינו", ציין אמנון שעשוע בסיכום שנות הפעילות האחרונות

הפקת מובילאיי בנאסד"ק | צילום: Nasdaq, Inc

אתמול בשעות אחה"צ (שעון ניו יורק) החלה להיסחר בארה"ב מניית חברת מובילאיי הישראלית, תחת הסימול MBLY. המניה זינקה ב-38% במהלך יום המסחר הראשון שלה והגיעה למחיר של 29 דולר, המשקף שווי שוק של 23.1 מיליארד דולר. בשנת 2017 הפכה מובילאיי לחברה פרטית לאחר שנרכשה בידי אינטל.

החברה הונפקה לפי שווי של 16.7 מיליארד דולר, לאחר הנמכת השווי על ידי אינטל. אינטל ומובילאיי ציינו את המסחר מכמה מוקדים בעולם, החל מנאסד"ק בניו יורק ועד מטה מובילאיי בירושלים, וכן ביתר משרדי החברה בעולם.

כרגע לא צפויה הנזלה נוספת של מניות אינטל לציבור, אך פרופ' אמנון שעשוע, מנכ"ל מובילאיי אמר כי "אם אינטל תרצה למכור זה עניין שלה, אבל זה תהליך ארוך. חמש שנים היינו מתחת לרדאר וכבר בשעה הראשונה של המסחר רואים שהתחלנו לייצר ערך. לכן גם מצב השווקים לא הרתיע אותנו והשווי לא חשוב לנו. בחמש השנים האחרונות ניהלתי את החברה באופן עצמאי גם כשהיינו 100% תחת אינטל. אלה היו השנים הכי טובות של מובילאיי".

הוא ציין בהקשר למעבר החברה לציבורית בפעם השניה, כי "פעלנו באופן עצמאי לפני ובמהלך תקופתנו עם אינטל, מימנו בעצמנו את המו"פ שלנו, ואת הפיכתנו מספק טכנולוגיה, לכזה המאפשר מוביליות. אני בטוח ביכולת שלנו להמשיך לצמוח ולשגשג כחברה בורסאית. אנו מצפים ליצור את עתיד התחבורה באמצעות מערכות היחסים המוצלחות שלנו איתכם, הלקוחות המוערכים שלנו", דברי שעשוע.

עוד ציין כי "מדובר בפתיחת פרק חדש ומרגש בהיסטוריה של מובילאיי. מובילאיי חוזרת לעיני הציבור, באופן גלוי ומשמעותי יותר משהייתה בעבר. בחמש השנים האחרונות, תחת אינטל גדלנו ושגשגנו, וכיום אנו יוצאים גדולים וחזקים יותר, מוכנים לספק את צרכי השוק, החל ממערכות הבטיחות הפופולריות כיום ועד לפתרונות נהיגה אוטונומית מלאה".

 

שעשוע כתב עוד באיגרת ששיגר לעובדים, כי  "מאז ה-EyeQ הראשון שלנו, יותר מ-800 דגמי רכב יוצרו בשילוב מערכות של מובילאיי בתוכם, וסה"כ יותר מ-125 מיליון רכבים המצוידים בטכנולוגיה שלנו. חלומנו הוא שבכל רכב תהיה טכנולוגיית סיוע לנהג המצילה חיים. יחד נוכל להפוך את החזון הזה למציאות. המסע של מובילאיי התחיל לפני יותר משני עשורים, מתוך אמונתי כי טכנולוגיית ראייה ממוחשבת יכולה לסייע במניעת תאונות דרכים ולהציל חיים. התחלנו בקטן וגדלנו במהירות לחברה גלובלית המספקת מערכות סיוע ליותר מ-50 יצרניות רכב. אני צופה דרך ארוכה לפנינו, ומחויב מתמיד להמשיך את העבודה המשותפת ולייצר יחד עתיד בטוח יותר. הפכתי את האתגרים הללו למטרה שלי, ואני מצפה להוביל את מובילאיי להגשמת ההזדמנות שלפנינו".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה