ההסלמה בדרום: זה הזמן למכור דולרים

לאומי שוקי הון: ההסלמה בדרום – הזדמנות טובה למכור דולרים • אסטרטג הריביות של לאומי שוקי הון, דודי רזניק, וראש דסק אסטרטגיית שווקים, קובי לוי מעריכים שירידות השערים בעולם בטווח הקצר והבינוני יכולות להיות נקודת כניסה נוחה לשווקים

וול סטריט | צילום: pxhere

דודי רזניק, אסטרטג הריביות של לאומי שוקי הון, וקובי לוי, ראש דסק אסטרטגיית שווקים בחברה, אמרו כי על רקע ההסלמה המשמעותית בדרום וירידות השערים החדות בארה"ב ביום שני, שזלגו אתמול (ג) גם לחלק משוקי אסיה – נראה שמדובר בעימות משמעותי יותר מאלו שידענו בשנים האחרונות ולמעשה העימות החריף ביותר מאז סיום מבצע צוק איתן באוגוסט 2014. לפיכך, הסיכון בשוק המקומי עלה משמעותית, לפחות בטווח הקצר של ימי המסחר הקרובים.

"עם זאת השקל, לפי שעה, נחלש קלות בלבד, ואולי נותן את האות לכך שהמסחר יהיה מושפע יותר מהכיוון בעולם ופחות מההסלמה בדרום, כל עוד אנו לא גולשים לעימות נרחב. השקל נחלש קלות מאמש בשעה 18:00, בשיעור של כ 0.3% (אגורה) ביחס לדולר ולאירו.

250/200 סייד בר + קובייה

"בזירת המסחר, מוכרים זריזים ניצלו את העליה בשער למכירות של מט"ח. ניסיון העבר מלמד אותנו שהיחלשות השקל סביב אירועי מתיחות גיאופוליטית היא קצרת טווח וברת חלוף. למרות זאת, יתכן כי שיא האירוע עוד לפנינו, והסלמה עשויה להחליש את השקל עוד. להערכתנו, על מוכרים שמתכננים למכור דולרים לנצל את הקפיצות בשערי החליפין של השקל מול המטבעות השונים לצורך מכירה והצטיידות בשקלים.

"גם שוק האג"ח הממשלתי ובעיקר האפיק השקלי הלא צמוד, הסובל לאחרונה מחולשה בולטת – צפוי להיות מושפע מההסלמה במצב. כיוון המסחר עשוי להיות מושפע במיוחד מתנועת הכסף בקרנות הנאמנות ועיקר החשש הוא מגל פדיונות חדש על רקע המצב השברירי.

Inner 620/130

"ולמרות הכול, בסיכומו של דבר יש לזכור כי הכלכלה המקומית נהנית מאוד מפתיחת המשק לאחר משבר הקורונה ומעלייה חדה בביקושים המקומיים. לפיכך, ייתכן שדווקא המשבר הנוכחי בדרום וירידות השערים במקביל בעולם מעניקים לטווח הבינוני עשויים להוות נקודת כניסה נוחה יחסית לשוק המניות המקומי בהמשך הדרך".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה