ההסתדרות תובעת מ’נס’ מיליון שקל על פגיעה בהתאגדות

ההסתדרות פנתה הבוקר לבית הדין לעבודה וביקשה להטיל על ‘נס טכנולוגיות’ לפצות אותה במיליון שקל על פגיעה בהתאגדות אלפי עובדיה. לטענתה, ההנהלה מערימה קשיים על התארגנות העובדים ומנסה להכשילה

נס טכנולוגיות. לוגו החברה

ההסתדרות הגישה לפני זמן קצר לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב בקשה דחופה כנגד ‘נס טכנולוגיות’, ההסתדרות דורשת לעצור את הפגיעה בהתארגנות עובדי החברה. לטענת ההסתדרות

מזה תקופה ארוכה גוררת הנהלת החברה רגליים ונמנעת מלהביא לסיומו של מו”מ על הסכם קיבוצי בחברה.

בנוסף טוענת ההסתדרות כי ההנהלה פועלת במטרה לסכל בכל מחיר את התארגנות העובדים. בכתב התביעה מתוארת התנהלותה של ההנהלה כפי שרואה זאת ההסתדרות הטוענת כי התנהגות זו היא מקרה מובהק של הפרה בוטה ועזת מצח של הדין, על אחת כמה וכמה לאור “פסק דין פלאפון” אשר אוסר על מעסיק להתערב בהתאגדות עובדיו.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל’ביזנעס’ בפייסבוק

למעלה מ-2,000 עובדי נס התאגדו בהסתדרות לפני למעלה משנתיים וחצי, ומאז מתנהל מו”מ להסכם קיבוצי ראשון בחברה. לטענת ההסתדרות, בתקופה האחרונה מנהלים בכירים בחברה כינסו את עובדיה באתרים השונים בהם הם מוצבים ברחבי הארץ, והחלו במסכת של הפחדות כלפיהם, תוך איומים שעבודתם תיפגע באופן בלתי הפיך אם ינצלו את זכותם החוקית והלגיטימית להתאגד – עד כדי ש”המוקד הזה פשוט ייסגר”.

עוד טוענת ההסתדרות כי מנהלי החברה באתר תע”ש ניסו ליצור דה-לגיטימציה לוועד העובדים והודיעו לעובדים כי משכרם ינוכו אלפי שקלים אם יחליטו לשתף פעולה עם הצעדים הארגוניים שמבקשת ההסתדרות לבצע נוכח גרירת הרגליים במו”מ, וניסו להציג את ההסכם הקיבוצי העתידי באור שלילי, על מנת לגרום לעובדים לבטל את תמיכתם.

ההסתדרות טוענת כי העובדה שמדובר באירועים דומים ומסרים זהים וברורים כנגד ההתארגנות שהעבירו מנהלים בחברה במספר אתרים שונים של החברה כגון בבנק לאומי, בעיריית ירושלים ובקופת חולים כללית, והינה ראיה ברורה לכך שמדובר במסע הפחדות ולחצים מתוכנן ומתוזמן.

עוד טוענת ההסתדרות כי בנוסף לאיומים והלחצים כנגד עובדי נס וההתארגנות עצמה, הנהלת החברה הוסיפה לעצמה מטרה נוספת והיא לפעול כנגד יושב ראש הוועד ישירות. לטענתה בחרה ההנהלה לתפור לו תיק הכולל תלונות שווא מוחלטות אודות תפקודו כעובד.

ההסתדרות דורשת להטיל על החברה לפצות אותה כמייצגת העובדים במיליון שקל בגין הפרות החוק שפורטו בכתב התביעה, ומבקשת מבית הדין לקבוע סעדים זמניים וקבועים שיביאו לעצירת הפגיעה האסורה בזכות ההתארגנות בעובדים.

side
ono-inner

כתיבת תגובה