ההסתדרות תתקע את המיזוג בין פרטנר להוט?

יו”ר ההסתדרות פנה במכתב ליו”ר חברת פרטנר:  “ההסתדרות מתנגדת למיזוג עם הוט ותנקוט בכל הצעדים למניעת פגיעה קשה בענף ובעובדים”

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד | צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, שלח הבוקר (ב’) מכתב ליו”ר דירקטוריון חברת פרטנר אסנת רונן, ובו הביע חשש כי עסקת המיזוג המתכוננת בין החברות פרטנר והוט תביא לפגיעה בעובדים, בצרכנים ובתחרות בשוק התקשורת.

לפני כחודש דיווחה חברת פרטנר לבורסה, כי קיבלה מחברת הוט ובעלת השליטה בהוט, חברת אלטיס אירופה, הצעה לרכישת 100% ממניות החברה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

יו”ר ההסתדרות בר-דוד כתב ליו”ר דירקטוריון פרטנר, אסנת רונן: “אני פונה אליך בהמשך להודעה בדבר ההצעה שהגישה הוט לרכישת חברת פרטנר, והודעת פרטנר כי דירקטוריון החברה שוקל את ההצעה”.

לדבריו, “המיזוג המוצע מקים חשש כבד לפגיעה בצרכנים, בתחרות בשוק התקשרות ובעובדים, תוך שהוא עלול להביא לפיטורי אלפי עובדים במשק.

“לאור זאת, ההסתדרות החדשה מודיעה כי היא מתנגדת בתוקף למיזוג זה, ותנקוט בכל הצעדים העומדים לרשותה על פי דין על מנת למנוע את הפגיעה הקשה בענף ובעובדים, לרבות הכרזת סכסוך עבודה והשבתה מלאה של פרטנר”.

כפי שצויין ב’ביזנעס’ בעבר, עובדי פרטנר הביעו התנגדות למיזוג עם הוט, ואף גייסו את פרופ’ ירון זליכה למערכה, שטען כי “רעיון האיוולת של מיזוג הוט ופרטנר, הוא סטירת לחי לצרכן הישראלי וחזרה לשנים שלפני הרפורמה בסלולר”.

זליכה הוסיף: “ברור לנו שהמיזוג יסכן מאות של מקומות עבודה בפרטנר, הוט והוט מובייל, ואנו לא ניתן לצרכנים ולעובדים, לשלם את מחיר הקפיטליזם החזירי של בעלי ההון”.

870/135 ליינר ארטקל 2

קרן אופק, יו”רית ועד עובדי פרטנר, הגיבה לאופציית המיזוג ואמרה: “אף מהלך עסקי משמעותי כמו מיזוג, לא יקודם ללא הסכמת ועד העובדים והבטחת הביטחון התעסוקתי שלנו. ההצעה שנמצאת בימים אלה על הפרק, היא מסוכנת גם בהיבט הכלכלי והתחרותי וגם כמובן מבחינת העובדים. בדיוק בשביל רגעים כאלה, לקחנו את גורלנו בידינו והקמנו ועד בפרטנר. אנחנו כאן כדי לשמור על העובדים וגם על החברה, שאנחנו אוהבים ומאמינים בה והיינו שותפים מלאים להקמתה”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה