ההפקרות באתרי הבנייה: מנכ"ל משרד הבינוי בביקור פתע

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אביעד פרידמן ורשם הקבלנים אילן אליהו ערכו הבוקר ביקורת פתע באתר בנייה באזור המרכז | לאור הביקורת ניתן לאתר הבנייה צו הפסקת עבודה זמני | האם תיפסק ההפקרות החוגגת בניהול אתרי בנייה באופן חוקי?

אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד השיכון, ורשם הקבלנים אילן אליהו בסיור באתרי עבודה בשטח | צילום: דוברות משרד השיכון

עם פקח בנייה אחד בלבד – משרד הבינוי והשיכון (שמסתייע בכמה פקחים ממשרד העבודה) – לא פלא שההפרות בתחום קבלני הבניין הפכו ללחם חוקם של יזמי נדל"ן.

הבוקר נוכחו בכך גם הקודקודים שירדו אל השטח. ביקורת פתע של מחלקת רישום הקבלנים שבוצעה באתרי בנייה באזור המרכז, ובה השתתף מנכ"ל המשרד אביעד פרידמן – הביאו את הדיבורים מהמשרד אל השטח.

250/200 סייד בר + קובייה

רשם הקבלנים ומנכ"ל המשרד סיירו במספר אתרי בנייה באזור המרכז וקיימו ביקורות פתע.

במסגרת הביקורות, באתר בנייה של יעקב יהודה יזמות ושירותי מקרקעין בע"מ וחברת בוני הארץ בע"מ המבצעות עבודות לבניית בניין בן 8 קומות וקומת מסחר, בשטח של כ-7000 מ״ר, נמצאו מספר הפרות: הקבלן שמבצע את גמר השלד והמבנה – איננו קבלן רשום, המידע בשילוט במקום אינו מפורט כהלכה ושם הקבלן מחוק. עוד נמצא, כי הקבלן המקורי עזב את האתר ואינו בנמצא.

כתוצאה מנתונים אלו, עדי והב מפקח (חוקר) בכיר במשרד הבינוי והשיכון, הטיל במקום צו הפסקת עבודה חתום בידי רשם הקבלנים, ומבצעי הבנייה במקום יוזמנו למשרד הבינוי והשיכון לבירור בנושא,  כמו כן, במידת הצורך ינקטו אמצעי משמעת כמקובל נגד מבצעי עבודות הנדסה בנאיות שאינם רשומים כדין.

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן: ״משרד הבינוי והשיכון רואה בחומרה רבה את הליקויים באתרי הבנייה, הביקור היום הבהיר כי ישנם קבלנים ויזמים המתעלמים מהכללים שנועדו להבטיח את בטיחות האתר והעבודות המתקיימות בו. אני מאמין כי ביצוע עבודות בנייה לפי הכללים, הם הבסיס לאתר בנייה טוב ובטיחותי  עבור העובדים בו, עבור האוכלוסייה באזור ועבור הדיירים העתידיים שיגורו במבנים. החלטתי כי אצטרף לפחות פעם בחודש לביקורות  מסוג זה כשהמטרה היא להגיע למקום שבו הכל יהיה לפי הכללים. נמשיך ונפעל בכל האמצעים על מנת לוודא שכל אתר בנייה במדינה מתופעל ע"י קבלן רשום ומנוהל כראוי, מדובר בחיי אדם והעסקת קבלן שאינו רשום פוגעת בזכויות מי שרשום ופועל כחוק."

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה