ההצעה אושרה: מאסק רוכש את טוויטר ב-44 מיליארד דולר

לאחר ההחלטה של דירקטוריון טוויטר לאשר את העסקה: אילון מאסק רוכש את טוויטר ב-44 מיליארד דולר | טוויטר, שהונפקה ב-2013, תימחק מהמסחר בבורסה במהלך 2022 – לאחר אישור בעלי המניות והרגולטורים | מנכ”ל טסלה, SpaceX ומי שכיום הינו האיש העשיר בעולם, יחזיק בבעלות על הרשת החברתית המשפיעה ביותר בעולם הרשתות החברתיות

החשבון של מאסק אתמול, לאחר קבלת ההודעה החיובית על העסקה | צילומסך

האיש העשיר בעולם, אילון מאסק שמחזיק בהון בשווי מעל 268 מיליארד דולר, רוכש את הרשת החברתית טוויטר בתמורה ל-44 מיליארד דולר. כך אישרה אתמול מועצת הדירקטורים של החברה. עם אישור הרשויות ובעלי המניות, טוויטר תהפוך לחברה פרטית ותימחק במהלך 2022 מהמסחר בבורסה, אחרי כמעט עשור של פעילות.

מנכ”ל טסלה ו-SpaceX, מאסק, שרכש בתחילת החודש 9.2% ממניות החברה, סירב להפוך לדירקטור – מה שהיה מגביל אותו ברכישת בעלות על החברה. מאסק הציע רכישה של החברה בשווי של 54.2 דולרים למניה (44 מיליארד דולר בסה”כ; 38% יותר משווי המניה לפני שמאסק רכש אותה לראשונה) והחברה אישרה את ההצעה לבסוף, לא לפני שמאסק הציע השקעה בחברה בסך 46.5 מיליארד דולר. חבילת המימון של מאסק תכלול 21 מיליארד דולר שיזרים מכיסו לצד הלוואות בערך של כ-25.5 מיליארד דולר.

250/200 סייד בר + קובייה

קודם לאישור ההצעה, שוחח מאסק עם משקיעים והסביר את היתרונות שבהצעתו. נודע כי מאסק התחייב לשלם בעצמו 33.5 מיליארד דולר מתוך העסקה, ש-12.5 מיליארד מתוכם יקבל כהלוואות, ולפי פרסומים שונים, בנקים הסכימו להעמיד למאסק הלוואות בסך של כ-13 מיליארד דולר למימוש העסקה מול בטוחה מתקדמת למדי: חברת טוויטר.

כצפוי, מניית טוויטר רשמה אתמול עלייה לאחר ההכרזה על אישור העסקה.

מאסק המחזיק חשבון בטוויטר מאז 2009 וצבר מעל 84 מיליון עוקבים, כתב “כן” עם אימוג’ים שונים לצידו, עם היוודע החלטת הדירקטוריון, ולאחר מכן כתב: “חופש הביטוי הוא אבן היסוד של דמוקרטיה מתפקדת וטוויטר היא ‘כיכר העיר’ הדיגיטלית בה מתווכחים על אודות נושאים שחיוניים לעתיד האנושות…

Inner article

“אני רוצה להפוך את טוויטר לטובה יותר מאי-פעם באמצעות הוספת פיצ’רים למוצר, הפיכת האלגוריתם לקוד-פתוח (Open Source) כדי להגביר את האמון, להילחם בספאם ובבוטים ולאמת כל משתמש שהוא אדם אמיתי. לטוויטר יש פוטנציאל עצום ואני מחכה לעבוד עם החברה ועם קהילת המשתמשים כדי לממש אותו”, כתב מאסק.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה