הוועדה המחוזית בי-ם אישרה למתן תוקף ‘פינוי בינוי’ בנווה יעקב

מהירות שיא: כחודשיים וחצי בלבד לאחר שהופקדה, הוועדה המחוזית בירושלים אישרה למתן תוקף את תכנית ‘שדרות נווה יעקב 28-32’ – פרויקט ‘פינוי בינוי’ שבמסגרתו ייבנו 521 דירות חדשות | במקום ייבנו שטחי מסחר, בית כנסת, שטחי ציבור ועוד

פרויקט שדרות נווה יעקב | הדמיה - רוזנפלד ארנס אדריכלים

בהליך מהיר ויעיל: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים אישרה למתן תוקף את תכנית ‘שדרות נווה יעקב’, פרויקט פינוי בינוי, הממוקם במרכזה של שכונת נווה יעקב שבצפון ירושלים, וזאת כחודשיים וחצי בלבד לאחר שהופקדה.

מדובר בפרויקט הדגל של ההתחדשות העירונית בשכונה הוותיקה, הממוקם ברחוב שדרות נווה יעקב 28-32 ומשתרע על פני שטח של כ-8.5 דונם.

250/200 סייד בר + קובייה

במסגרת הפרויקט, אותו מובילות החברות רוטשטיין וחברת “טרא – Terra” (התחדשות), ייהרסו 111 יחידות דיור ישנות ובמקומן ייבנו 521 דירות חדשות ב-8 מבנים חדשים בני 12 קומות, וכן מספר קומות נוספות מתחת למפלס הרחוב, במבנים הפונים אל הנוף. בנוסף, יכלול הפרויקט שטחי ציבור עבור מעונות יום, גני ילדים, בית ספר ובית כנסת וכן שטחי מסחר חדשים עם חזיתות לאורך שדרות נווה יעקב.

לפרויקט נגישות תחבורתית רבה וזאת בשל מיקומו המרכזי בסמוך לתוואי הרכבת הקלה הקו האדום (הקו הקיים) המחבר בין נווה יעקב לבית החולים הדסה עין כרם, ועובר בין היתר דרך הכניסה לעיר ומרכז העיר.

יצוין, כי בשטח התוכנית מתוכנן גם מעבר ציבורי להולכי רגל, שיחבר את השכונה מכיוון תחנת הרכבת הקלה אל שמורת ‘פרחי הבר’.

יונה גרין, מנכ”ל ובעלים של טרא – Terra (התחדשות): “פרויקט ‘שדרות נווה יעקב’ הינו אבן דרך משמעותית לחברה ולשכונת נווה יעקב בפרט. אנחנו בקשר מתמיד עם בעלי הדירות במתחם, שרובם המוחלט כבר חתם על הסכם פינוי בינוי ואנחנו מתקדמים במלוא המרץ עם הגשת היתר הבניה ותכנון המפורט למתחם. בהזדמנות הזאת ראוי גם לציין לשבח את הוועדה המקומית והמחוזית שמסייעות רבות למען קידום את התוכניות בעיר, בזמני שיא”.

Inner article

איתי סמדר סמנכ”ל התחדשות ברוטשטיין נדל”ן: “בירושלים ישנו פוטנציאל גדול מאוד להתחדשות עירונית ואנחנו מברכים על התמיכה והקידום של פרויקטים מסוג זה מצד הרשות המקומית ומוסדות התכנון. בשנים הקרובות נראה את ירושלים בחזית ההתחדשות העירונית, עם פרויקטים חדשים שיצאו לבנייה שישפרו את פני העיר, התשתיות ואיכות החיים של בעלי הדירות”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה