הולך על כל הקופה: אלטשולר הגיש הצעה ל'הלמן אלדובי'

גילעד אלטשולר לא עוצר: מבקש לרכוש את בית ההשקעות 'הלמן אלדובי' • ההצעה הוגשה באמצעות חברת בת של בית ההשקעות והציעה לרכוש את מניות בית ההשקעות המתחרה ב-230 מיליון שקל • מדובר על פרמיה שמשקפת 116% ממחיר השוק של 'הלמן אלדובי' • בבית ההשקעות שאליו הוגשה ההצעה מגיבים במתינות: "פניה ראשונית שטרם נידונה ונבחנה"

גילעד אלטשולר | צילום: יח''צ

האם בית ההשקעות אלטשולר-שחם עומד להפוך לבית ההשקעות הגדול בישראל בענפי הפנסיה והגמל? על פניו, ואם יצליח גילעד אלטשולר במהלך שאליו יצא, יש סיכוי רב שאלטשולר-שחם תהפוך לבעלים של 'הלמן-אלדובי' בית השקעות. אם המיזוג ייצא לפועל אחרי שמשה ברקת יו"ר רשות שוק ההון יאשרו, תהפוך החברה ל'מפלצת גמל ופנסיה' כפי שזו הוגדרה בתקשורת, וצפויה לנהל יותר מ-200 מיליארד שקלים.

לפי דיווח ב'כלכליסט' ההצעה של אלטשולר כוללת מיזוג משולש הופכי, לפי מחיר של 6.6 שקל למניה ובתמורה של 230 מיליון שקל. מדובר בפרמיה של 116% על שווי השוק של הלמן-אלדובי בבורסה ערב פרסום ההצעה, שעמד על 104 מיליון שקל.

כמו כן צויין בדיווח כי ההצעה הוגשה לדירקטוריון הלמן-אלדובי ללא תיאום עימו או עם החברה.

לפי 'כלכליסט', כתוצאה מכך זינקו אתמול מניות שתי החברות. מניית הלמן-אלדובי זינקה ב-102%, ובית ההשקעות הכפיל את שוויו וסיים את המסחר בשווי שוק של כ-192 מיליון שקל. מניית אלטשולר שחם גמל ופנסיה הגיבה בצורה מתונה יותר, עלתה ב-8.8% וסיימה את היום עם שווי שוק של 2.9 מיליארד שקל.

באלטשולר-שחם מסבירים כי הם "מאמינים שמדובר בחברה טובה עם נכסים איכותיים וכי ביכולתה של עסקה זו לשרת את שתי החברות ולמקסם את יכולותיהן עבור ציבור המשקיעים והלקוחות".

רמי דרור מנכ"ל הלמן אלדובי ויו"ר דירקטוריון בית ההשקעות אורי אלדובי | צילום: יח"צ

עוד מציינים באלטשולר-שחם, "צעד זה מביע את מחויבות החברה לתחום החיסכון ארוך טווח בישראל שהינו מוקד הצמיחה העיקרי של החברה. ככל שדירקטוריון הלמן-אלדובי יקבל את הצעת החברה, היא תפעל לסגירת העסקה בהליך מזורז לשביעות רצון שני הצדדים".

ואילו מבית ההשקעות הלמן-אלדובי פורסמה התגובה הבאה להצעת הרכש של אלטשולר-שחם: "לאור תנופת הצמיחה בהיקפי הפעילות השונים של בית ההשקעות הלמן-אלדובי והחברות הבנות שבבעלותו, מקבל בית ההשקעות מעת לעת פניות לרכישת מניות החברה ו/או חברות הבנות של החברה מגופים שונים. החברה מבהירה כי מדובר בפניה ראשונית שטרם נידונה או נבחנה על ידי הגורמים הרלוונטיים בחברה. החברה תמשיך לעדכן ולדווח בנושא על פי כל דין".

כתיבת תגובה