הונחה אבן הפינה לשכונת 'רמת עמנואל' בעמנואל החדשה

שר השיכון סייר באתרי העבודה בעמנואל החדשה והשתתף בטכס הנחת אבן הפינה לשכונה החדשה 'רמת עמנואל' • יוקמו צוותי עבודה משותפים למשרד השיכון ומועצת העיר לנוכח האכלוס המאסיבי הצפוי בשנים הקרובות

שר השיכון במעמד הנחת אבן הפינה. צילום: יח"צ

כשהוא מלווה בבכירי משרדו וראשי מועצת יש"ע הגיע שר הבינוי והשיכון חה"כ יואב גלנט (כולנו) לסיור עבודה באתרי הבנייה בעמנואל החדשה. במהלך הביקור הונחה אבן פינה לשכונה החדשה 'רמת עמנואל' – שתוכננה ושווקה על-ידי משרד השיכון – ההולכת ונבנית בימים אלו.

במהלך הביקור התקיימה ישיבת עבודה של צמרת משרד השיכון יחד עם ראש מועצת עמנואל, עזרא גרשי והצוות הבכיר במועצה. בישיבה נמסרה סקירה מקיפה על הבנייה הנרחבת בעמנואל החדשה ועל הצפי לבנייה נוספת בשנים הקרובות, לאור הביקוש הרב לדירות בעיר.

גרשי הציג בפני הנוכחים סקירה על שלושה פרויקטים הנבנים ממש בימים אלה וכוללים יחד כ-400 יחידות דיור חדשות. לדברי ראש המועצה, בפועל ניתנו היתרי בנייה לשכונה חדשה נוספת, וועדת תכנון ובניה של המועצה מטפלת כעת בבקשות נוספות להיתרים, בהיקף של מאות יחידות דיור בנוסף על אותן יחידות שאושרו מכבר.

עוד נמסרה בפגישה סקירה על מצבת מבני ושטחי הציבור המיועדים להקצאה בעמנואל החדשה. השר הורה על הקמת צוות מבכירי המשרד יחד עם הצוות המקצועי במועצה, במטרה לבצע מיפוי מדויק ככל האפשר של הצרכים והתשתיות הנדרשות לקליטת אלפי משפחות חרדיות בעמנואל החדשה בשנים הקרובות.

כאמור, בטקס שנערך במהלך הסיור באתרי הבניה, הונחה אבן פינה לשכונה החדשה 'רמת עמנואל' שתוכננה ושווקה על-ידי משרד השיכון בשנה הקודמת ונמצאת עתה בהליכי בניה. במהלך הסיור שמעו המשתתפים סקירה מקיפה על המהפך שעוברת העיר מפיו של משה זינגר, מנהל הפרויקט של חברת 'הרי זהב' בעמנואל החדשה.

לדבריו, "הציבור החסידי למד להכיר את עמנואל, את איכות החיים הרוחנית והגשמית, את הקרבה למרכז הארץ, את איכות הבניה ואת המחירים בהם ניתן להשיג דירות מרווחות ללא כל השוואה לכל מקום אחר במרכז הארץ ואפילו לא בפריפריה הרחוקה".

זינגר סיפר על מאות משפחות חסידיות שכבר רכשו דירות בפרויקטים השונים המתאכלסים או נבנים בימים אלה, ודיווח במקביל על התעוררות מואצת בשוק דירות היד-שנייה בעיר. לדבריו, מנהלי מוסדות החינוך מדווחים כבר עתה על כיתות מלאות ועל דרישה הולכת וגוברת לחינוך חסידי איכותי. "אנחנו נדרשים היום לחשוב על המחר ולדאוג למענה הולם לצרכי הציבור והקהילות השונות".

שר הבינוי והשיכון התייחס בדבריו למצוקת הדיור בציבור החרדי, ואמר כי הציבור יזדקק בעשרים השנים הקרובות לסך של 200 אלף דירות חדשות. "זה מספר עצום שאנחנו מחויבים לתת עליו את הדעת כיצד מתמודדים אתו. הקמנו צוות שבודק כיצד מספקים פתרונות בלי לשנות אופי וצביון של ערים וותיקות. הדוגמא של עמנואל היא מודל מוצלח לפתרון: עיר חרדית עם תשתיות מותאמות לבניית אלפי דירות, שיכולה לספק אפשרות רכישת דירה במחיר שפוי".

לסיום הצהיר גלנט: "אני וצוות המשרד נעשה הכל כדי לעזור לעמנואל לספק את חלקה בפתרון מצוקת הדיור החרדית".

התקדמות הבנייה בעמנואל החדשה
התקדמות הבנייה בעמנואל החדשה

Inner 620/130

כתיבת תגובה