הוסר האיום: מנכ”ל הדסה ימשיך בתפקידו

ארגון נשות הדסה הסיר את הווטו ומסכים להמשך כהונתו של זאב רוטשטיין כמנכ”ל בתי החולים • בהודעה המשותפת שלהן עם מנכ”לי משרדי האוצר והבריאות ניתנה גם רמיזה ברורה למניעי המשבר בדמות חידוד תפקידו לניהול בתי החולים בלבד ללא מעורבות בגיוס תרומות וכדומה

פרופסור זאב רוטשטיין לא הולך לשום מקום | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מנכ”ל משרד האוצר, שי באב”ד, ומנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, נועדו עם נציגות ארגון נשות הדסה בראשות הנשיאה היוצאת, אלן הרשקין והנשיאה הנכנסת, רודה סמולאו ועם יו”ר דירקטוריון בית החולים הדסה, במטרה להבטיח את היציבות הניהולית הנדרשת לבית החולים, תוך הבטחת יחסי עבודה מקצועיים ותקינים, בין כלל הגורמים הפועלים להבראת בית החולים, והמשך מיצובו כבית חולים מוביל בארץ ובעולם.

בפתח הדברים הודו המנכ”לים לארגון נשות הדסה בשם ממשלת ישראל, על תרומתן יוצאת הדופן למדינת ישראל בכלל, למערכת הבריאות ולבית החולים הדסה בפרט.

ארגון נשות הדסה הדגיש את החשיבות הרבה לעתידו של בית החולים גם אחרי סיום תקופת הסכם ההבראה בעוד כשנה, ואת החשיבות במחויבות ארוכת טווח מצד המדינה, לבתי החולים של הדסה, המשרתים ציבור גדול של מעל למיליון מטופלים מדי שנה, והמשך התמיכה התקציבית גם מצד המדינה. נציגות הארגון ציינו גם את הצורך בבניית מבנה ארגוני, שיבטיח המשכיות ניהולית תקינה של בתי החולים של הדסה בעתיד. מנכ”לי משרדי הבריאות והאוצר ציינו כי הם שותפים למחויבויות אלה לטובת בתי החולים של הדסה.

בישיבה הוסכם, כי במטרה להביא לאיזון הנכון ושמירה על יציבות כאמור ובכפוף לאישורים הנדרשים על ידי כל הצדדים, מנהל בית החולים הדסה ימשיך בתפקידו, בהתאם לתנאים בהסכם העסקתו, ויעסוק בניהול בית החולים והשלמת יישומו של הסכם ההבראה והיערכות לתקופה שתחל מתום תקופת ההסכם.

Inner article

עוד הוסכם, כי כפי שהיה מקובל עד כה, ארגון נשות הדסה יוביל וינהל בלעדית ובהתאם לשיקול דעתו את כל נושא התרומות עבור בתי החולים של הדסה, וזאת למען עתידו של בתי החולים וכן כי ארגון נשות הדסה יהיה הגורם היחיד שינהל את הנכסים שהזכויות בהם מצויים בבעלותו.

מנכ”ל משרד האוצר, שי באב”ד: בית החולים הדסה מעניק שירות רפואי למעל מיליון אזרחים בירושלים והסביבה ונחשב לבית חולים מוביל בסטנדרט בינלאומי. יציבותו של בית החולים והמשך צמיחתו, במסגרת תוכנית ההבראה, נמצאים בראש סדר העדיפויות. אני מודה לנציגות ארגון נשות הדסה על שהגיעו מארה”ב לישראל, כדי לדון ולמצוא את הדרכים לשמור על בית החולים במסלול ההבראה. תודה מיוחדת גם למנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, העושה ימים כלילות במאמץ לשפר ולחזק את מערכת הבריאות בישראל ובכלל זה גם תרם להגעה לפתרון מהיר בעניין בית החולים הדסה.

מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: אני שמח שבסוף התקבלה ההחלטה הנכונה עבור בית החולים, הנדרש ליציבות ניהולית בתקופה המורכבת בה נמצא בית החולים ומערכת האשפוז בעת הזאת. אני מודה למנכ”ל משרד האוצר, שי באב”ד על ההובלה והניהול המוצלח של התהליך ולארגון נשות הדסה, המוכיחות פעם אחר פעם כי טובת מדינת ישראל, מערכת הבריאות ובית החולים הדסה נמצאת תמיד בראש מעייניהן.

נשיאות ארגון נשות הדסה, אלן הרשקין ורודה סמולאו: הגענו השבוע במיוחד לישראל, כדי לטפל בסוגיות קריטיות לבית החולים. המשימה שלנו היא לתמוך בצורה הטובה ביותר בבית החולים ותושבי ירושלים וישראל, ואנו עושות זאת כבר למעלה מ-100 שנים.

אנו מברכות על המחויבות אותה הביעו במהלך הפגישה, מנכ”לי משרד האוצר והבריאות לבית החולים והמשך התמיכה בו. לאור סוגיות קשות שעלו לאחרונה, באשר להתנהלות מנכ”ל בית החולים הבהרנו בפגישה, כי תפקידו של המנכ”ל הוא אחד ויחיד, לנהל את בית החולים על הצד הטוב ביותר.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה