הופקדה ע"י הותמ"ל: עשרה מבני שיכון במרכז פתח תקווה ייהרסו

על שטח של 29.6 דונם בדרום-מזרח פתח תקווה: הותמ"ל הפקידה את תוכנית הפינוי בינוי ב"מתחם ארגוב" | התוכנית כוללת בניית שכונת מגורים חדשה ובה 913 יח"ד במגדלי מגורים ובניינים בבנייה מרקמית, כש-55 מהן מיועדות להשכרה לטווח ארוך

השכונה החדשה המתוכננת סביב גן ארגוב הקיים | הדמיה: מילוסלבסקי אדריכלים

הותמ"ל הפקידה את תוכנית הפינוי בינוי ב"מתחם ארגוב" בשכונת אחדות בפתח תקווה, הכוללת בניית שכונת מגורים חדשה, ובה 913 יחידות דיור ב-5 מגדלי מגורים בני 23-35 קומות ו-5 בניינים בבנייה מרקמית בני 10 קומות, שייבנו במקום כ-240 דירות ישנות ב-10 מבני שיכונים שייהרסו ויפונו.

מתוך כלל הדירות, ייבנו 55 יחידות דיור בהישג יד המיועדות להשכרה לטווח ארוך, כאשר מחצית מהן יושכרו במחיר מופחת. כן ייבנו בפרויקט שטחי מסחר בקומת הקרקע של המגדלים, מוסדות ציבור, מבני חינוך, תרבות ובית כנסת שכונתי. את התוכנית יזמה חברת שיכון ובינוי, והיא תוכננה על ידי משרד מילוסלבסקי אדריכלים.

250/200 סייד בר + קובייה

לדברי אדריכל גיא מילוסלבסקי, "השכונה החדשה מבקשת לשמר ולפתח את גן ארגוב, מתוך כוונה לשימור רוח המקום והזיכרון הקולקטיבי של הקהילה אל השכונה הקיימת. זאת באמצעות מערך שצ"פים רחב שיחברו את המתחם ואת הגן לסביבה, תוך שילוב אלמנטים של בנייה ירוקה, חקלאות קהילתית וגגות ירוקים במבנים הציבוריים, ויצירת מערך פנימי של שטחים פתוחים בעלי אופי משתנה עבור פעילויות מגוונות לשימוש תושבי השכונה והציבור כולו".

התוכנית משתרעת על שטח של 29.6 דונם בדרום-מזרח פתח תקווה, בין הרחובות שפרינצק, פינס, מינץ והנרייטה סולד. נכלל בה גם שימור של גן ארגוב הנמצא בלב השכונה, שהיווה גורם מחולל לתכנון השכונה כולה. התוכנית כללה תהליך שיתוף ציבור במהלך השנים האחרונות עם תושבי השכונה, בהשתתפות ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג ונציגי מנהלת ההתחדשות העירונית כרמים, כמו גם סקרים חברתיים שנערכו מול התושבים.

Inner 620/130

תכננו והובילו את הפרויקט אדר' יהודה ברקי ואדר' שירה סלובטיק ממילוסלבסקי אדריכלים, וניהלה אותו חברת טירן הנדסה.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה