הופקדה תכנית ענק לבינוי 8,000 יח"ד בקרית גת דרום

תכנית רשות מקרקעי ישראל 8000 יח"ד בקרית גת הוחלטה להפקדה | התכנית הוחלטה להפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה דרום התכנית שקידמה רשות מקרקעי ישראל – קרית גת רובע דרום | הדירות ייבנו בצפיפות ממוצעת של כ-25 יח"ד לדונם נטו כולל 600 יח"ד לדיור מוגן וכ-295,000 מ"ר למסחר ותעסוקה

קרית גת רובע דרום | הדמיה: ארי כהן אדריכלים ובינוי ערים

מרוב דיבורים על קרית גת מערב, כמעט נשכחו מלב עתודות הבנייה של העיר מדרום. אבל מסתבר שיש מי שלא שוכח: הוחלטה להפקדה תכנית 631-0891663 קרית גת רובע דרום. התוכנית שיזמה רשות מקרקעי ישראל להקמת רובע חדש בעיר קרית גת, ממוקמת סביב מושב עוזה ולצד מסילת הרכבת, מדרום לכביש הדרום וממזרח לכביש 40 ומשתרעת על שטח כולל של כ-1,187 דונם. גובה הבניה בתוכנית כולל בניה של 3 קומות באזורים הסמוכים למושב עוזה ועד ל-28 קומות באזורים הסמוכים למרכז העירוני.

מתוך שטח התוכנית כ-277,000 מ"ר יוקצו לטובת מגורים, כ-34,709 מ"ר לטובת מגורים בשילוב מסחר ותעסוקה וכ-12,794 מ"ר לדיור מיוחד; כ-174,480 מ"ר למבנים ומוסדות ציבור; כ-16,535 מ"ר יוקצו לטובת מרכז תחבורה; כ-66,804 יוקצו לטובת תעסוקה; כ-17,727 מ"ר יוקצו לשביל וכ-322,674 מ"ר לשטחים ציבוריים פתוחים. 

250/200 סייד בר + קובייה

הרובע החדש בנוי בצורת חצי סהר לצד צירי נחלים ומתממשק עם המרכז העירוני העתידי של קרית גת כך שהוא יהיה מחובר פיזית, כלכלית וחברתית לעיר הקיימת ויהווה מוקד משיכה לתושבי העיר והאזור, וצפוי להגדיל את שטחה המוניציפלי של העיר. התוכנית מציעה מגוון שטחים ציבוריים פתוחים בהם 3 פארקים כולל פארק עירוני לאורך ציר נחל עוזה ובו שטחי ספורט ונופש וציר הליכה; לפארקים אלה יצטרפו גם גינות כיס הפזורות ברחבי הרובע. התוכנית מתעדפת תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים במטרה להפחית באופן משמעותי את תנועת כלי הרכב ברובע.

התוכנית תוכננה על ידי אדריכל ארי כהן  ממשרד "ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים".

Inner article

רפי אלמליח, מנהל אגף לתכנון ופרויקטים ברמ"י, מברך על ההחלטה להפקיד את התוכנית ומציין כי הרובע החדש המתוכנן בקרית גת יגדיל את שטחה המוניציפלי של העיר, צפוי להיות מגוון מבחינה חברתית, תרבותית ודמוגרפית, יהיה מקושר לעיר הקיימת ויהווה מוקד משיכה לתושבי העיר ואזור כולו ע"י שימוש בכלי תכנון שיבטיחו עירוניות טובה ופיתוח מושכל כולל מענה לכלל צרכי דיירי הרובע בתוספת פארקים, תעסוקה, מסחר, פתרונות תחבורה ואף דיור מוגן.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "הופקדה תכנית ענק לבינוי 8,000 יח"ד בקרית גת דרום"

  1. תוכנית זו לקרית גת לא תשנה את העיר לטובה,לעיר אין ים, אין הרבה תיירות, והתחרות שלה באזור היא על איכות חיים, לכן כל הבניינים עם28 קומות זה מיותר,צריך לעניות דעתי לבנות רובע ייחודי,המושתת על דירות קרקע,. כמו כל לבנות גם דירות קטנות עם תוכנית הרחבה עתידית מאושרת מראש זה יאפשר לזוגות צעירים לרכוש אותם וכאשר ירווח להם יוכלו להרחיב לפי התוכניות זה יקשור אותם לעיר לטווח ארוך,צריך יותר מוסדות נותני שירות לאוכלוסייה, יותר פארקים ירוקים, מוסדות חינוך, מוסדות לתרבות פנאי ,ולא רובע כמו הקיימים שינציח את המצב מבחינות שונות. לא כל שנה בונים רובע חדש וחייבים להשקיע נכון. בהצלחה רבה. כוונות טובות וזה ממש בקצרה.

כתיבת תגובה