הורים לילדים עם מוגבלות – חכו להפתעה בחשבון הבנק

סופסוף שת”פ בין המוסד לביטוח לאומי לבין מס הכנסה שיניב סופרייז קייצי להורים לילדים עם מוגבלות: רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס להורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי • הזכאים לקבלת החזר המס: כ-1900 הורים

כסא גלגלים. אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק

בלי שתעשו כלום, הכסף יגיע לחשבון הבנק: רשות המסים שולחת בימים אלו מכתבי זכאות להחזר מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות, שבשנים 2015 – 2017 קיבלו גמלת ילד נכה מביטוח לאומי, שילמו מס הכנסה ולא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי עבור הילד (מדובר בהנחה במס בסכום של כ-5,200 ₪ בשנה).

לראשונה – הורים אלו לא יידרשו לכל פעולה אקטיבית לצורך קבלת החזר המס והוא יועבר ישירות לחשבונם.

250/200 סייד בר + קובייה

Inner article

החזר המס האוטומטי המבוצע כעת, מצטרף לשורת מהלכים של הרשות למען הורים לילדים עם מוגבלות, דוגמת קבלת נקודות זיכוי עבור הילד ישירות מהמעסיק, ללא הצגת מסמכים מאמתים ורק באמצעות מילוי טופס 101 אצל המעסיק, ביטול ‘כפל’ ועדות רפואיות לילדים עם לקות רפואית חמורה כך שיופיעו רק בפני ועדה של ביטוח לאומי ויוכלו ליהנות מהטבות מס המחייבות קביעת נכות רפואית של הילד כמו משיכת קופת גמל, רכישת נדל”ן ועוד.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

3 תגובות ל: "הורים לילדים עם מוגבלות – חכו להפתעה בחשבון הבנק"

  1. כל הכבוד רק תעשו אותו דבר לגבי נכה שהשקיע כסף ולוקחים לו מהרווח ישר ורק כעבור חצי שנה יכול להגיש בקשה להחזר ובנתיים הזמן הזה מתבזבז

  2. תחשבו ותקלו על על מקבלי נכות מביטוח לאומי על כפל ועדות וטירטורים כשמבקשים שרותים מיוחדים כי המצב החמיר שולחים לביטוח לאומי את כל המסמכים הרפואיים למה גם לזמן לעדות שוב ושוב אם המצב הוכח כהחמרה על פי מסמכים חדשים. מה הקטע של הועדות האלה שחצי דקה רופא שלא מכיר ומסתכל קובע.

  3. אם יש לי שני ילדים נכים 180 אחוז ואני מקבל רק על אחד ובעבודה לא מוריד לי מס אם יש צורך להגיש את הבקשה

כתיבת תגובה