הזדמנות השקעה בעיר האוניברסיטאות

קבוצת 'בסדנו' איתרה הזדמנות השקעה נדירה בעיר שנחשבת לאחד ממרכזי ההשכלה הגבוהה הגדולות ביותר בצפון אמריקה והיא מציעה למשקיעים ישראליים לעלות על העגלה ולהשקיע בשני מקבצי דיור המיועדים לסטודנטים. הביקוש הרב הופך את ההצעה להזדמנות ששווה בדיקה

פיצ' - הזדמנות השקעה שלא מוצאים בכל יום | תמונה: shutterstock

שש אוניברסיטאות ומכללות שוכנות בעיר ניו־הבן, העיר השנייה בגודלה במדינת קונטיקט ואחת הערים הכי "צעירות" בארצות הברית. הגיל החציוני של תושביה עומד על 29 והוא נחשב לאחד הנמוכים בקרב כלל מדינות ארה"ב.

בעיר מתגוררים אמנם פחות מ־150 אלף נפש, אך מספר הסטודנטים שמתגוררים בה מגיע לאלפים רבים. בעיר נמצאת אוניברסיטת ייל שהוציאה מקרבה הכי הרבה נשיאים ומספר לא מבוטל של פרופסורים מקבלי פרס נובל.

בנוסף, הרשויות בניו־הבן מעודדות מגורי סטודנטים במקום באמצעות מלגות נדיבות למי שמתחייב לגור בעיר ארבע שנים לפחות ולתרום מידי שנה ארבעים שעות לטובת הקהילה. כל המידע הזה הופך את העיר להזדמנות השקעה מפתה למדי עבור ישראלים שנואשו מהתשואות הנמוכות על דירות למגורים בישראל, ומהגזירות הפופוליסטיות הבאות והולכות שעלולות לעלות להם בחסכונותיהם.

אליעזר גרוס, מייסד ויו"ר קבוצת ההשקעות הדואלית 'בסדנו' שמחזיקה זרוע פעילה מאוד ודומיננטית בארצות הברית, אומר כי הזדמנויות השקעה בקונטיקט אינן חזון נפרץ. "זה לא שהמשקיעים הישראלים המציאו את הגלגל. הרבה מאוד משקיעים אמריקאים מודעים לפוטנציאל הגדול הגלום בהשכרה למגורי סטודנטים בעיר הזו שנחשבת לאחד המרכזים המפורסמים ביותר להשכלה גבוהה בצפון אמריקה".

ועם זאת, ישי ברסלויער, מנכ"ל 'סידר' (Sidre) זרוע הנדל"ן של 'בסדנו', מספר כי הקבוצה איתרה באמצעות הזרוע האמריקאית שלה מספר מקבצי דיור ברחוב פיצ' בעיר. פיצ' הוא הרחוב הסמוך לאוניברסיטה של צפון קונטיקט ורחוב מבוקש מאוד בקרב תלמידי ועובדי האוניברסיטה. "אנחנו כרגע בתהליך רכישת המבנים וכבר שילמנו עבורם חלק מהסכום. המטרה היא להמתין עד תום חוזי השכירות של הדיירים הקיימים, לפעול לשינוי ייעוד ותב"ע ולבנייה מחודשת של המבנים בהתאמה למגורי סטודנטים".

הביקוש הרב ברחוב הזה בפרט ובניו־הבן בכלל, אינו בגדר סוד. נכסים מניבים נחטפים בדרך כלל כמו לחמניות טריות וב'בסדנו' מציעים למשקיעים להיכנס להשקעה בפרויקט כאשר סף הכניסה עומד על 28 אלף דולר בלבד. בעידן של שקל חזק מדובר בסכום השקעה צנוע למדי. גרוס אומר: "אנחנו יוזמים את בנייתם של שני מקבצי דיור כל אחד בן חמישה בניינים. המומחיות שלנו בהשקעות נדל"ן בצפון אמריקה מאפשרת לנו להציע הצעה משתלמת במיוחד למשקיעים ישראלים שמחפשים תשואה יותר גבוהה ממה שניתן להשיג בארץ ברוב המקרים".

ברסלויער אומר: "כבר היום יש רוכש מאוד רציני שמגלה עניין בנכס הזה. הדבר הזה מעיד עד כמה גדול הביקוש ברחוב הזה. לדעתנו ומניסיון העבר, פרויקט פיצ' הוא הזדמנות השקעה שלא מוצאים בכל יום. המשקיעים משקיעים למעשה בשתי חברות שמחזיקות בנכסים, כל חברה במקבץ אחר כדי למזער סיכונים. כל משקיע מקבל מניות בחברה בהתאם לגובה השקעתו".

בבסדנו אומרים כי כרגע מתגוררים בבניינים דיירים בשכירות. אגב, במאמר מוסגר נציין כי רוב מבין חמישים אלף בתי האב בניו־הבן חיים בדירות שכורות. כך שגם בתקופת ההמתנה לאישורי הבנייה יוכלו המשקיעים ליהנות מתשואה על השקעתם.

כתיבת תגובה