הזדמנות פז: ההגרלה הגדולה היא הפתרון למצוקת הדיור החרדית

שורה של עסקני דיור יצאו בהודעה משותפת לציבור בה קראו להירשם למספר הגרלות של דירה בהנחה, שעומדת לקראת סגירה באתר משרד השיכון | הערים המוצעות הן לא בערים עם צביון חרדי או עם התיישבות חרדית קיימת, אלא כאלה שקיים בהן סיכוי רב למאות זוכים חרדיים שיקימו את הקהילה במקום | "הציבור החרדי חדל להמתין לחסדיה של הממשלה; מהיום, הציבור החרדי ידאג לעצמו, נהיה בכל מקום שהמדינה בונה", אומר ל'ביזנעס' עו"ד רוזנבלט המלווה את היוזמה

חריש, שכונת בצוותא | צילום: באדיבות המצלם

השבוע מסתיימת ההרשמה להגרלה הגדולה על מעל עשרת אלפים יח"ד במחיר מטרה במסגרת מיזם 'דירה בהנחה', כולן במחירים נמוכים במאות אלפי שקלים ממחיר השוק. אלא שאין, כמעט, התייחסות למצוקת הדיור של הציבור החרדי. למעט מספר דירות שיוגרלו בבני ברק (אשר גם בה, לאור ניסיון העבר, כמחצית מהזוכים אינם חרדים) ורכסים – אין פתרונות דיור לציבור החרדי.

משכך, הוחלט לנצל את אפשרות ההתאגדות החרדית המוכחת ולהתרכז במקומות בהם יש אפשרות להקים קהילה כמו בערים אופקים, טבריה, עכו, דימונה, בית שאן, לוד ועוד.

250/200 סייד בר + קובייה

במכתב מיוחד שעליו חתומים עסקני דיור חרדיים מכל תתי-המגזרים, הרב אברהם סלונים, הרב אליעזר יוטקובסקי, הרב אמיר קריספל ועו"ד הרב נתן רוזנבלט, תחת הכותרת "עצה טובה קא משמע לן", נקראים עמך בית ישראל להירשם לערים שבהן הביקוש מועט.

"בימים אלו נסגרת ההרשמה לזכאים להגרלות בתכנית "דירה בהנחה" (אשר החליפה את "מחיר למשתכן"), ויש כאן הזדמנות פז להגיע בס"ד לפתרונות דיור רבים וטובים לציבור החרדי, ומחובת ההשתדלות להירשם להגרלות", כתבו העסקנים.

"דא עקא, שמלבד הפרוייקטים בבני ברק ורכסים, (אשר הסיכוי לזכות בהן נמוך), כל שאר האפשרויות אינן מיועדות עבור הציבור החרדי, וכפי הנראה אין לצפות מהממשלה לפתרונות טובים וזמינים.
"מאידך, אין אפשרות להירשם ליותר משלוש ערים, ולפיכך, ועל מנת לרכז את הציבור החרדי, מומלץ לכל אחד להירשם לעיר אחת לפחות נוספת מעבר לעיר המועדפת.

"לאחר בדיקה מקיפה של כלל הפרוייקטים העומדים לרשות הזכאים להירשם, הגענו לכלל מסקנה כי לכאורה מומלץ לכל אחד להירשם לפחות לאחת הערים הללו: אופקים, טבריה, עכו, דימונה, בית שאן, לוד (רק הפרוייקטים בשכונת בן שמן – המהווה המשך טבעי של שכונת גני איילון – אחיסמך). יש לבדוק אם נרשמתם לכל פרוייקט באותה עיר בנפרד. בכל אחת מהערים הללו הדירות נמכרות במחיר מוזל במאות אלפי שקלים, הסיכוי לזכות גבוה יחסית, ויש מספר גבוה של דירות באופן שאפשר להקים במקום קהילות לתפארת".

לדבריהם, "יש לזכור כי ההגרלות לערים הללו נערכות לאחר סיום ההגרלה בבני ברק, כך שההרשמה אינה פוגעת בסיכוי לזכות בבני ברק. כמו"כ, יש לזכור כי הזכייה אין פירושה חיוב לרכוש את הדירה וניתן לבטלה אם יתברר כי אין די משפחות להקמת קהילה חרדית מבוססת".

870/135 ליינר ארטקל

עו"ד ר' נתן רוזנבלט מציין, כי מאות זוכים בחריש אכלסו בשנה האחרונה את דירותיהם בעיר, באותה שיטה ממש, וקורא לציבור למהר ולנצל את הזדמנות הפז האחרונה הפתוחה לכלל הציבור. "הציבור החרדי חדל להמתין לחסדיה של הממשלה, אשר מתכננת עבורנו את כסיף בדרום וגם זה לא בטוח כלל, בעוד עבור האוקראינים הממשלה מתכננת חמישים אלף יח"ד לבנייה במהירות. מהיום הציבור החרדי ידאג לעצמו, יוקמו עוד ועוד קהילות חרדיות בכל מקום אפשרי בארץ, בדרום ובצפון, היכן שהמדינה בונה – אנחנו נהיה שם", אומר ל'ביזנעס' עו"ד רוזנבלט.

כתיבת תגובה