הזוכה הגדולה של מכרזי האוטובוסים האחרונים: יצרנית ישראלית

‘מרכבים’ זכתה במרכזים של כמס’ חברות תחבורה ציבורית ישראלים – עם הזמנות ייצור של 329 אוטובוסים בעלות של יותר מ-150 מיליון שקלים

בימים של פיטורין המוניים, יש גם בשורה טובה לעולם התעשייה הישראלי: יצרנית האוטובוסים הישראלית ‘מרכבים’ היא הזוכה הגדולה, בתום המכרזים האחרונים של חברות התחבורה הציבוריות השונות בישראל.

החברה, ששמה המלא הוא ‘חברת מרכבים טכנולוגיות תחבורה בע”מ’, נחשבת ליצרנית האוטובוסים המובילה והוותיקה בישראל. המעמד שלה התחזק בתקופה האחרונה לאחר שזכתה בכל אחד מהמכרזים שנערכו לאחרונה בידי חברות התחבורה הציבוריות השונות בארץ. במצטבר, קיבלה חברת ‘מרכבים’ הזמנה לייצור 329 אוטובוסים מדגמים שונים ו-20 מיניבוסים שאספקתם אמורה להסתיים עד סוף שנת 2018. סך שווי העסקאות מוערך בכ-156 מיליון שקלים.

החברה זכתה במכרזים של ‘אגד’, ‘דן’, ‘מטרופולין’, ‘נתיבי אקספרס’ ו’ג’י.בי. טורס’.

מתוך סך הכמות האוטובוסים שהוזמנו, 128 הם אוטובוסים עירוניים נמוכי רצפה מדגם NL, 70 אוטובוסים נמוכי כניסה מדגם פיוניר וולוו B8RLE, 5 אוטובוסים מדגם פיוניר מאן, 56 אוטובוסים עירוניים מפרקיים באורך 18.75 מ’, 50 אוטובוסים בינעירוניים מדגם מרס מרצדס, ו-20 המיניבוסים יהיו מיניבוסים עירוניים מדגם CITY 22.

כל האוטובוסים המיוצרים עומדים בתקינה אירופאית יורו 6, ומרכבי האוטובוסים עשויים מפלדת אל-חלד (נירוסטה) המקנה חוזק, בטיחות ותחזוקה נמוכה. כל האוטובוסים מורכבים במפעל של ‘מרכבים’ על ידי מיטב המומחים ובעזרת ציוד חדיש.

בנוסף, האוטובוסים מאובזרים במיטב המערכות הטכנולוגיות לרבות מערך של צגי מידע לנוסע פנים האוטובוס ומחוצה לו, מערכות כריזה אוטומטיות, מערכות ספירת נוסעים, מערכות כרטוס אוטומטי, מערך מצלמות פנים וחוץ, מערכות סיוע לנהג, שקעי USB, מערכת WIFI, מערכות לווייניות לניהול צי רכב ועוד.

המפעל של חברת ‘מרכבים’ ממוקמת בפארק תעשיה החדש בקיסריה, ומייצרת כ-600 אוטובוסים בשנה. בחברה מועסקים מאות עובדים.

 

מומלץ עבורך

5 תגובות ל: "הזוכה הגדולה של מכרזי האוטובוסים האחרונים: יצרנית ישראלית"

  1. כל הכבוד לחברת מרכבים – עלו והצליחו !!

  2. עלו והצליחו לחברת מרכבים
    כל הכבוד!

  3. עלו והצליחו ! ישר כוח!

  4. הכל בסדר רק שהמרכב העירוני – פיוניר מתחיל להרעיש ולרעוד כבר בשבוע הראשון אחרי שעולה על הכביש….

  5. כל הכבוד – שנמשיך ונראה עוד אוטובוסים מהתעשיה המקומית שלנו !

כתיבת תגובה