החברה מפתח תקווה רכשה את 'בלאקבאג' האמריקנית

חברת 'סלברייט' הישראלית, המפתחת פתרונות מודיעין דיגיטלי עבור גופי אכיפת חוק, חקירות, ארגונים וגופי ממשל, חתמה הסכם לרכישת 'בלאקבאג טכנולוגיות' האמריקנית, תמורת 33 מיליון דולר • כך תגיע חברה ישראלית לכל סמארטפון בתבל

מוצר חכם של סלברייט |צילומסך אילוסטרטיבי מאתר סלברייט

'סלברייט' הישראלית תהיה בעליה של 100% ממניות בלאק-באג תמורת 33 מיליון דולר.

סֶלֶבְּרַייט, חברה גלובלית המספקת מגוון רחב של פתרונות טכנולוגיים לשוק אכיפת החוק, צבא, מודיעין וארגונים גדולים, במטרה לשדרג את יכולת הלקוחות לקבל ולהשתמש בראיות דיגיטליות במסגרת חקירות. הטכנולוגיות שפותחו על ידי סלברייט בתחום המודיעין הדיגיטלי כוללות מוצרים ושירותים בתחום זיהוי פלילי דיגיטלי וניתוח דיגיטלי. ממקום מושבה בפתח תקווה, הודיעה סלברייט אתמול על חתימת הסכם לרכישת חברת BlackBag Technologies מסן חוזה, קליפורניה. בלאקבאג מתמחה בפתרונות חילוץ, פיענוח וניתוח מידע פורנזי דיגיטלי ממערכות מחשוב, ניידים, 'חלונות', וסלולר.

הרכישה, כך לפי 'סלברייט', מרחיבה את היצע פתרונות המודיעין הדיגיטלי של החברה, והחברה הודיעה כי מטרתה היא לשלב את הפתרונות של שתי החברות בפלטפורמה מאוחדת אחת שתספק כיסוי מלא של כלי איסוף הדאטה ממגוון של מקורות דיגיטליים כגון טלפונים ניידים, מחשבים, נתוני ענן ו-CDR, וכן יכולות ניתוח מתקדמות כדי לגבש תמונת מודיעין מלאה. בנוסף מאפשרים הפתרונות המשולבים של שתי החברות מגוון רחב של יכולות לאיסוף דאטה בשטח, גיבוש תובנות וניהול ראיות.

פתרונות התוכנה של החברה משמשים מאות סוכנויות אכיפה פדרליות, לאומיות ומקומיות ברחבי העולם, כמו גם תאגידים בולטים ויועצים, לצורך ניתוח של כל סוגי הראיות הדיגיטליות הכרוכים בחקירות פליליות, אזרחיות ופנימיות. בלאקבאג מפתחת ומציעה בנוסף תכניות והסמכות פורנזיות מקצועיות המיועדות לאנשי הזיהוי הפלילי.

"הצוות של בלאקבאג בנה עסק המבוסס על הנחישות של אנשיו לסייע לרשויות אכיפת החוק ולעסקים ברחבי העולם, ולצייד את אנשי השטח, טכנאי הזיהוי הפלילי, החוקרים והאנליסטים בפתרונות לניהול חקירות דיגיטליות. החיבור שלנו עם בלאקבאג מייצג את אחד היעדים העיקריים שלנו, יחד עם המשקיעים שלנו מקרן IGP, שהוא להצמיח את סלברייט בין היתר באמצעות רכישות ומיזוגים אסטרטגיים", אמר יוסי כרמיל, מנכ"ל משותף של סלברייט.

נציין כי, סלברייט היא חברה בבעלות מלאה של Sun Corporation היפנית, שרכשה אותה בשנת 2007. כיום היא מעסיקה יותר מ-700 עובדים בעולם, בהם כ-500 במטה ובמרכז הפיתוח בישראל, והשאר ביותר מ-10 מוקדי פעילות נוספים. בחודש יוני חתמה החברה על הסכם השקעה בהיקף של 110 מיליון דולר עם קרן הצמיחה Israel Growth Partners, השקעה שככל הנראה תרמה למימוש עסקת המיזוג עם בלאקבאג.

כתיבת תגובה