החופשה וערב הלימודים: שיא סליקה באשראי

ההוצאה היומית של הישראלים בכרטיסי אשראי בחודש אוגוסט עמדה על סכום של 1.191 מיליארד ₪ – עליה של 1.6% לעומת חודש יולי | סך ההוצאות בחודש – 36.9 מיליארד ₪, גידול של 15.2% לעומת אותה התקופה אשתקד | הגידול במשיכות מזומן מהכספומטים הבנקאיים היה מתון ועלה ב-8.6% בלבד

סליקת אשראי | צילום: אפריקה סטודיו, שאטרסטוק

בחודש אוגוסט – בעוד קברניטי המדינה נלחמו להחזיק את הארץ פתוחה לתיירות ולהותיר את האטרקציות פעילות, למרות התחלואה בגל הרביעי של הקורונה, ובצל ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים – במקביל לחגים הקרבים ואיתם הרכישות הרבות של אזרחי ישראל, הנערכים ומתחדשים לקראת השנה החדשה – נרשם זינוק בשימוש בכרטיסי האשראי.

על פי נתוני חברת שב"א (שרותי בנק אוטומטיים), המנהלת את מערכת התשלומים הלאומית בכרטיסי אשראי, הציבור הישראלי המשיך לשבור שיאים חדשים בהוצאות בכרטיסי האשראי באוגוסט 2021. כשעיקר העלייה נרשמה בהוצאות בכרטיסי אשראי וברכישות ללא הצגת כרטיס (אונליין) ובמשיכות המזומן מהכספומטים הבנקאיים נרשמה בחודש החולף עלייה מתונה.

250/200 סייד בר + קובייה

באוגוסט 2021 עלו ההוצאות של הישראלים בכרטיסי אשראי בשיעור של 15.16% בהוצאות בכרטיסי אשראי לעומת חודש אוגוסט 2020. בחישוב של ההוצאה היומית בכרטיסי אשראי אוגוסט 2021 שבר את שיא ההוצאה היומית שנרשם בחודש הקודם וההוצאות היומיות של הישראלים בכרטיסי אשראי עלו בכ-20 מיליון ₪ ועמדו על ממוצע יומי של 1.191 מיליארד ₪, מדובר על עליה של 1.6% בהוצאה היומית בכרטיסי אשראי לעומת חודש יולי 2021 בו ההוצאה היומית עמדה על סכום של 1.172 מיליארד ₪.

סך ההוצאות בחודש אוגוסט נקבע על 36.9 מיליארד ₪, מדובר בגידול של 15.2% לעומת אותה התקופה אשתקד.

עוד דיווחו בשב"א כי לצד העלייה בשימוש בכרטיסי האשראי, הגידול במשיכות מזומן מהכספומטים הבנקאיים היה מתון ועלה ב-8.6% בלבד, מדובר בעידוד למדיניות של משרד האוצר לדלל עד להפסקה כמעט מוחלטת של השימוש במזומן על ידי אזרחי המדינה.

Inner 620/130

כתיבת תגובה