"החלטה שמרנית קיצונית": מחירי החשמל יירדו רק ב-2.4%

מליאת רשות החשמל בהחלטה: תעריף החשמל לצרכן ירד ב-2.4 אחוזים נוספים באפריל הקרוב | נשיא התאחדות התעשיינים: רשות החשמל בחרה בגישה שמרנית קיצונית על חשבון הציבור והעסקים. היה צריך להפחית את תעריף החשמל בלפחות 4 אחוז | למרות הירידה החדה במחיר הפחם, ביטול הבלו על הפחם והבטחות הממשלה להפחתת התעריף – הדבר לא קורה, הוא טוען | "כל יום שעובר והתעריף נשאר גבוה, מתדלק את יוקר המחיה"

חשמל | צילום: שאטרסטוק

רשות החשמל מפרסמת את החלטתה לעדכון שוטף של תעריף החשמל לצרכן. בהתאם לירידת מחירי הפחם בעולם, ובשקלול שער החליפין ומדד המחירים, התעריף לצרכן ביתי מייצג ירד ב- 2.4 אחוזים, זאת בהמשך לירידה הקודמת, שעמדה על 1.5 אחוזים.

הרשות מציינת כי הסביבה המקרו כלכלית איננה יציבה גובה הריבית, מדד המחירים ושער החליפין, אשר עלייתו וסיכונים הנובעים ממנו קיזזו חלקית את הירידה במחירי הפחם הבינלאומיים.

נשיא ההתאחדות הוסיף כי הוא מצפה מהממשלה להתערב ולהוביל להפחתה משמעותית יותר בתעריף. ״אנחנו מצפים משר האוצר לעמוד בהבטחה לביטול העלייה בתעריף החשמל מתחילת השנה. החלטת רשות החשמל מביאה לכך שלא תבוטל מלוא העלייה בתעריף, למרות הירידה החדה במחיר הפחם, ביטול הבלו על הפחם והבטחות הממשלה להפחתת התעריף. כל יום שעובר והתעריף נשאר גבוה, מתדלק את יוקר המחיה ומקשה על המלחמה באינפלציה ועצירת עליות הריבית של בנק ישראל".

כתיבת תגובה