החל מהחודש: ציון FICO זמין על כל צרכן בישראל

לקראת הפעלתה של מערכת נתוני אשראי: נחתם הסכם שיתוף פעולה ביןCofaceBdi לחברת FICO המובילה בעולם בתחום דרוג סיכון האשראי של לווים

תאסוף ותפיק דו"חות נתונים בשיתוף עם 'פיקו' | לוגו חברת קופאס בי די אי

בחודש אפריל תתחיל לפעול בישראל מערכת נתוני אשראי שהוקמה על ידי בנק ישראל מתוקף חוק נתוני אשראי  2016 כחלק מהצעדים לקידום התחרות בשוק האשראי בישראל. מערכת מרכזית בבנק ישראל תאסוף נתונים לגבי התחייבויות האשראי של יחידים, אזרחי ותושבי ישראל, וכן לגבי אופן הפירעון של התחייבויות אלה כאשר את דוחות הסיכון של האזרחים יספקו לשכות אשראי, ביניהן חברת  המידע העסקי CofaceBdi (קופאס בי די אי) שהיתה החברה הראשונה בישראל שהחלה לספק נתוני אשראי על פרטיים משנת 2005, במסגרת החוק הקודם (חוק נתוני אשראי 2002).

לקראת הפעלת המערכת מודיעה חברת CofaceBdi כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת FICO  – החברה המובילה בעולם בתחום בתחום דרוג סיכוני אשראי של לווים. החברה בנתה לחברת CofaceBdi מודל סיכון בעזרתו יופק דרוג האשראי ללקוחות הישראלים בדומה לדרוגים המופקים על ידי החברה בכל העולם.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

דרוג FICO בכל העולם נע בין ציון 300-850 כאשר לכל ציון ניתן גם נתון סטטיסטי המאפשר לחזות את ההסתברות לאי תשלום על ידי הפרט.

זו הפעם הראשונה ש’פיקו’ נכנסת לשותפות עם חברה ישראלית והחל מחודש אפריל יהיה ציון FICO זמין על כל צרכן בישראל לשימוש נותני אשראי.

על פי נתוני החברה, בארה”ב מופקים מדי יום 27 מיליון דירוגי סיכון  על פי המודל של החברה כאשר דירוגי הסיכון של החברה משמשים לקבלת 90% מהחלטות למתן אשראי ללווים במסגרת שיתוף הפעולה תפיץ  CofaceBdi נתונים לגבי התחייבויות האשראי של האזרחים מגופים שעוסקים במתן אשראי, כמו בנקים, חברות כרטיסי אשראי או נותני אשראי חוץ בנקאי, וכן מרשויות ציבוריות שונות כגון כונס הנכסים הרשמי, לשכות ההוצאה לפועל ומדור חשבונות מוגבלים שבבנק ישראל ובעזרת המודל של FICO  תספק דירוג אשראי על כל לווה שיאפשר לנותן האשראי להעריך את סיכון מתן האשראי.

870/135 ליינר ארטקל

בנוסף יוכל כל צרכן לרכוש את דרוג ה-FICO שלו וכך לדעת את מצבו ולשפר את תנאי האשראי שהוא מקבל מהגופים המלווים, במידה ולא נמצא עליו מידע שלילי.

תהילה ינאי, מנכ”ל משותף בחברת CofaceBdi מציינת כי שיתוף הפעולה עם החברה המובילה בעולם בתחום מאפשר להנפיק דרוגי אשראי ברמה האיכותית ביותר בסטנדרט בינלאומי.

בנוסף, דירוגי האשראי שיונפקו בישראל יהפכו לגלובאליים ומוכרים בכל העולם. זה יאפשר גם לגופים המספקים את האשראי לדבר באותה שפה עם חברות בינלאומיות ויקל עליהם לבצע איגוח של הלוואות/משכנתאות המדורגות באמצעות FICO .

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה