החל מ-535 אלף שקל: הלהיט החדש של לנד-רובר כבר כאן

תחת הכותרת ‘המשפחה המלכותית מתרחבת’, השיקה יבואנית לנד-רובר בישראל את וולאר, רכב פנאי שטח עם אבזור וטכנולוגיה יוצאות דופן. הכינו את הארנקים

בהשקת הוולאר החדש. צילום: יח"צ

‘חברת המזרח’, יבואנית לנד-רובר בישראל, השיקה בימים האחרונים דגם חדש ומאובזר היטב: וולאר (Velar). זהו הריינג’-רובר וולאר. ההכרזה על הדגם הגיעה תחת הכותרת: “המשפחה המלכותית מתרחבת”. בלנד-רובר טוענים כי וולאר הוא למעשה “סגמנט חדש” ו”בעל טווח היכולות הרחב ביותר בקטגוריה”.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל’ביזנעס’ בפייסבוק

בדברי ההסבר של החברה נכתב כי במכונית “סביבת נהג נעימה. המקום הטוב ביותר להיות בו על הכביש. עם עבודת אומנות ברמה גבוה ושימוש בחומרים הטובים ביותר”. בוולאר נעשה שימוש נרחב בסגסוגות אלומיניום, אם כי הפתחים וכמה חלקים אחוריים עשויים פלדה. מרווח הגחון עומד על 25 ס”מ ובסיס הגלגלים הוא 2,874 מ”מ.

בכלי-הרכב החדש ישנם פנסי לד כסטנדרט, ובחלק מרמות הגימור גם תאורה עוקבת פנייה ועצמה בהתאם לתנועת הרכבים ממול. בכל הדגמים יש הפחתת רעשי רוח. מבחינת אבזור, יש כאן שני מסכי מגע בני עשרה אינטש כל אחד, עם שלושה מתגים פיזיים בלבד. יש גם אפשרות לכוונן את המסך העליון בטווח של 30 מעלות. לוח השעונים הוא דיגיטאלי.

ההגה מגיע עם לחצנים ורסטיליים המפעילים שלל פונקציות, ויש גם משהו שטרם נתקלנו בו בעולם הרכב: מפתח אקטיבי – רצועה המונחת על פרק כף היד – עם עמידות במים בעומק של עד 30 מטר, המאפשרת לנעול את הרכב כאשר המפתח אינו בידי המשתמש. בהפעלת הלחצן באמצעות מיקרו שבב ללא סוללה, כל מפתח חכם הנשאר ברכב לא יוכל להתניע את המנוע עד ביטול החסימה.

לוולאר מנועי דיזל בנפח 2,000 סמ”ק – דיזל ובנזין, עם 180, 240, ו-250 כוחות סוס ומנועי דיזל ובנזין בנפח 3,000 סמ”ק עם 300 או 380 כוחות סוס. מנועי ה-3,000 סמ”ק, בדיזל ובבנזין, מגיעים עם V6. המומנט בגרסאות המנוע השונות מתחיל ב-36.5 ומגיע עד ל-70!

והתאוצה? החל מ-5.7 שניות למנוע החזק ביותר, ועד 8.9 למנוע החלש ביותר. בכל הדגמים בלמים אדפטיביים, לדוגמא: הלנד-רובר וולאר מגיע בשני דגמים מובדלים וארבע רמות גימור. והמחיר? החל מ-535 ועד 791 אלף שקלים. מלכותי, לא?

היוקרה של מעמד הביניים • לצרוך או לרכוש?

side
ono-inner

כתיבת תגובה