החשד: דיווחו על מכירת מגרש אך בפועל מכרו בית בשלבי סיום

שלושה חשודים נעצרו בחשד לדיווח כוזב על עסקת מקרקעין במטרה להקטין את תשלום מס השבח ומס הרכישה | כך פעלה השיטה: בעוד שעל פי האישורים שהוגשו, בניית הבית החלה בשנת 2021, המסמכים הללו הוזמנו בכלל עבור אדם אחר ולא עבור הקונה – כאשר מתצלומי אוויר במקום עולה כי כבר בשנת 2020 קיימת בנייה במגרש | המשמעות של החשד היא שעסקת המכר כלל בנייה בשלבי סיום ולא מגרש כפי שדווח לרשות המסים

פרוייקט בנייה בכפר יונה בשרון | צילום אילוסטרציה (ארכיון): גילי יערי, פלאש 90

שלשה חשודים, נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים בחשד להגשת הצהרות כוזבות למיסוי מקרקעין במטרה להקטין תשלום את מס השבח ומס הרכישה בעקבות עסקת מכירת מקרקעין.

מבקשת המעצר, שהוגשה על ידי פקיד שומה חקירות מרכז, עולה כי אחד מהם הגיש הצהרה על מכירת מגרש בכפר יונה לאדם אחר בסך 1,700,000 ₪ בנובמבר 2021. ביקורת שנערכה במשרד מיסוי מקרקעין נתניה אודות הצהרתו של המוכר על המכירה, העלתה חשד כי השניים הגישו במסגרת העסקה מסמכים כוזבים ומזויפים לרשות המסים.

במסגרת הביקורת, התבקשו השניים להגיש אסמכתאות לאישור מועד בניית המבנה במגרש.

אלא בעוד שעל פי האישורים שהוגשו, בניית הבית החלה בשנת 2021, מבדיקה שנערכה במיסוי מקרקעין עולה, כי מסמכים אלה הוזמנו בכלל עבור אדם אחר מכפר יונה ולא עבור הקונה כפי שהוצג. כמו כן, מתצלומי אוויר במקום עולה כי כבר בשנת 2020 קיימת בנייה במגרש.

לאור זאת, עלה החשד כי העסקה שדווחה למיסוי מקרקעין כמכירת מגרש הינה בפועל מכירת בית בשלבי סיום וכי השניים, בסיוע בנו של הקונה, הגישו הצהרות כוזבות לרשות המסים.

לאור הממצאים נפתחה חקירה גלויה כנגד שלושת החשודים, במסגרתה נערכו חיפושים בבתיהם ונתפסו מסמכים, מחשבים וטלפונים.

השופטת עדי יעקובוביץ מבית משפט השלום בתל אביב-יפו שחרר את השלושה בתנאים מגבילים ביניהם התחייבות עצמית בסך 300,000 ₪ כל אחד, ערבות צד ג' ואיסור יציאה מהארץ ל-180 יום.

כתיבת תגובה