החשכ”ל יסייע ליצואנים: יעמיד ערבות של 200 מיליון דולר

החשב הכללי יעמיד מסגרת ערבות מדינה בהיקף של 200 מיליון דולר לסיוע לפעילות ביטוח אשראי ומימון עסקאות ייצוא לטווח הבינוני | החשב הכללי, יהלי רוטנברג: “מתן פתרונות מימון וביטוח אשראי ליצואנים ישראליים חיוני להמשך תפקודו היעיל של ענף זה בשווקים הבין-לאומיים, אשר צפויים להתאושש בצורה איטית יותר לעומת מדינת ישראל”

מכולות בנמל | צילום: משה שי, פלאש 90

החשב הכללי גיבש תכנית סיוע בערבות מדינה בהיקף של 200 מיליון דולר לסיוע בפעילות ביטוח אשראי ומימון עסקאות ייצוא לטווח הבינוני. התכנית תאפשר ליצואנים הישראלים להמשיך להתחרות בשווקים הבין-לאומיים באמצעות הגדלת מספר העסקאות שייצאו לפעול והגדלת התרומה למשק הישראלי ולשוק התעסוקה.

קיומו של ביטוח האשראי בעסקאות ייצוא הוא חיוני ליכולת התחרות של היצואנים הישראליים בשווקים הבין-לאומיים, ומהווה במידה רבה תנאי למימון עסקאות אלו. במסגרת התכנית, המדינה תשמש כמבטח משנה עבור שוק ביטוח האשראי המבטח את מכירותיהם של יצואנים, בהם כלל ביטוח אשראי ובסס”ח, זאת עבור עסקאות יצוא לטווח הבינוני. מבנה התכנית מביא לחלוקת סיכונים אופטימלית בין הממשלה לבין השוק הפרטי, תוך ניצול היכולות המקצועיות במגזר הפרטי, והיא צפויה להביא לגידול בזמינות הביטוח ליצואנים ובמספר העסקאות המבוטחות, כמו גם לקבלת אשראי בנקאי בתנאים נוחים.

250/200 סייד בר + קובייה

תכנית זו צפויה לתת מענה ביטוחי לעסקאות ייצוא של יצואנים קטנים ובינוניים ובכך לשפר את נגישותם לשווקים הבין-לאומיים. תכנית זו מתווספת לתכנית הסיוע בביטוח אשראי לעסקאות לטווח הקצר – תכנית “הטופ-אפ”, שהחלה לפעול במהלך משבר הקורונה באמצעות חברות ביטוח האשראי הפרטיות (כלל ביטוח אשראי, בסס”ח וקופאס), במטרה לתמוך בעסקים הפועלים הן בשוק המקומי והן בשווקים הבין-לאומיים בהיקף של 750 מיליון דולר, ולתכנית הסיוע בביטוח אשראי לעסקאות לטווח הבינוני-ארוך המופעלת על ידי חברת ‘אשרא’ – החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ בע”מ, המבטחת עסקאות ייצוא לטווח בינוני-ארוך מפני חדלות פירעון של הקונה במדינת היעד.

870/135 ליינר ארטקל

החשב הכללי, יהלי רוטנברג: “מתן פתרונות מימון וביטוח אשראי ליצואנים ישראליים חיוני להמשך תפקודו היעיל של ענף זה בשווקים הבין-לאומיים, אשר צפויים להתאושש בצורה איטית יותר לעומת מדינת ישראל, זאת על מנת להמשיך לסייע לצמיחת העסקים ולהתמודדותם עם משבר הקורונה”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה