החשכ"ל מזים פרסומים שגויים: "לא ביקשנו הלוואה מבנק ישראל"

מאז תחילת המלחמה גייסה מדינת ישראל כ-30 מיליארד ₪, מתוכם כ-16 מיליארד ₪ במטבעות זרים בשווקים הבינלאומיים | החשב הכללי מבהיר כי "דווקא בימים אלה, אנו מבקשים מכלי התקשורת להימנע מפרסומים שגויים וחסרי אחריות, שיש בהם בכדי להטות את הנפקות המדינה, ושעלולים לפגוע במאמצי הלחימה"

משרד האוצר | צילום: פרי תורג'מן, פלאש 90

החשב הכללי יהלי רוטנברג מבקש להבהיר הבוקר (13.11.23) כי מאז תחילת המלחמה גייסה מדינת ישראל כ-30 מיליארד ₪, מתוכם כ-16 מיליארד ₪ במטבעות זרים בשווקים הבינלאומיים. כלל ההנפקות מבוצעות במחירי שוק ומדווחות באופן מיידי ושוטף באמצעות מערכות מידע שוק כגון בלומברג. כמו כן, ניתן גילוי חודשי להנפקות במסגרת דיווחי הגירעון לעניין אפיקי המימון של המדינה, כמו גם בתדרוכים שונים שנעשו על ידי גורמי המקצוע באגף החשב הכללי.

החשב הכללי במשרד האוצר מבהיר, כי יכולות המימון של מדינת ישראל מאפשרים לממשלה לממן באופן מלא ומיטבי את כל צרכיה. חטיבת המימון באגף החשב הכללי תמשיך לפעול בכלל הערוצים במטרה לממן את פעילות הממשלה ובכלל זה את כל הצרכים הנובעים ממלחמת חרבות ברזל והסיוע הכלכלי והאזרחי לעורף.

החשב הכללי מדגיש כי לא ביקש, לא לקח וכי אין בכוונת מדינת ישראל לפנות לבנק ישראל בבקשת הלוואה.

"דווקא בימים אלה, אנו מבקשים מכלי התקשורת להימנע מפרסומים שגויים וחסרי אחריות, שיש בהם בכדי להטות את הנפקות המדינה, ושעלולים לפגוע במדינת ישראל ובמאמציה להילחם בחזיתות השונות".

כתיבת תגובה