הטריק החישובי שבזכותו גובה תקציב הישיבות יישמר

לאחר הפגיעה בינואר בתקציב הישיבות בשל ‘התקציב ההמשכי’: בחודשים הקרובים התקצוב יחושב לפי בסיס גבוה יותר ורק בהמשך יירד • לאחר הקמת הממשלה והעברת תקציב המדינה, מקווים הח”כים החרדיים להסדיר את הגדלת תקציב הישיבות לשנת 2020 במו”מ קואליציוני או במו”מ על התקציב – במידה ולא ייכנסו לממשלה

הגר''ש כהן נשיא מועצת חכמי התורה בביקור בישיבה בחדרה. (אילוסטרציה) | צילום: יעקב כהן, פלאש 90

מה עושים כשתקציב הישיבות אינו בבסיס התקציב והוא כרוך בתוספות תקציביות שכפופות למו”מ קואליציוני או לתמיכה בתקציב המדינה בהצבעה השנתית או הדו-שנתית? ההנחה הראשונה של האוצר הייתה כי הישיבות יחיו עם תקציב שמוריד אותן ממיליארד ומאה מיליון לערך לפחות מ-850 מיליון. אלא שהח”כים החרדיים לא אפשרו לנתניהו לעשות זאת.

לפי דיווח ב’כלכליסט’, נמצא ה’פטנט’ של משרד האוצר ולפיו יקבלו הישיבות ב-2020 את התקציב הרגיל. זאת, לאחר שוועדת החריגים של משרד האוצר החליטה כי הישיבות יקבלו תקציב המבוסס על 845 מיליון שקל בשנה אך כאן מגיע ה’טריק החישובי’: כדי לצמצם את הפגיעה בתמיכה החודשית בישיבות עד להקמת ממשלה והעברת תקציב מוסדר, בחודשים הקרובים גובה התקציב החודשי יהיה גבוה יחסית (בערך 80 מיליון שקלים בחודש) ובהמשך – הבסיס יחושב באופן נמוך יותר (של כ-60 מיליון שקל) אך התוספות התקציביות של המו”מ הקואליציוני או למצער במיקוח שלפני ההצבעה על חוק ההסדרים וספר התקציב לשנת 2020 – יתווספו החוסרים.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

את הדברים חשף אמש עמרי מילמן ב’כלכליסט’, ולפי דיווחו, “ועדת החריגים בחשב הכללי של משרד האוצר החליטה כי הישיבות יקבלו תקציב המבוסס על 845 מיליון שקל בשנה. כדי לצמצם את הפגיעה בישיבות ועל רקע הלחץ שהפעילו השרים החרדים על ראש הממשלה נתניהו, סוכם כי בחודשים הקרובים גובה התקציב החודשי יהיה גבוה יחסית (כ-80 מיליון שקל בחודש) ובהמשך יהיה נמוך יותר (כ-60 מיליון שקל).

מילמן מסביר, כי “בעוד שבסיס התקציב של הישיבות עמד בשנה שעברה על 940 מיליון שקל, התקציב בפועל הגיע ל-1.2 מיליארד שקל (בעקבות ההסכמים הקואליציוניים של המפלגות החרדיות עם נתניהו). מאחר שתקציב המדינה לשנת 2020 לא אושר, כל גופי הממשלה פועלים על פי תקציב המשכי המבוסס על תקציב של השנה שעברה. כאשר החשב הכללי יכול לחלק בכל חודש 1/12 מהתקציב של השנה שעברה בין המשרדים השונים לפי סדרי העדיפויות המשתנים, כאשר שכר וחוזים קיימים ישולמו ראשונים.

870/135 ליינר ארטקל

“בפועל”, מציין מילמן, “התקציבים השוטפים של המשרדים, ובהם התמיכות עבור גופים חיצוניים נפגעים שכן לגביהם אין את אותה חובה לשלם. נוהל התמיכות מאפשר לחשב הכללי להעביר מקדמה של תמיכה של עד 70% מהתמיכה ששולמה בשנה שלפני כן (מקדמה על חשבון התקציב העתידי). על פי הסיכום של החשב הכללי, שהתעכב מספר ימים על ידי משרד המשפטים, התשלום בפועל יהיה גבוה יותר בחודשים הראשונים ויירד לאחר הבחירות (אז תוכל הממשלה לאשר תקציב ולהגדיל שוב את הקצבאות)”.

בשבוע שעבר פורסם ב’כלכליסט’ כי בוטלה ישיבה של ראש הממשלה עם ראשי המפלגות החרדיות שדרשו להגדיל את תקציב הישיבות לשנת 2020 בכ-300 מיליון שקל. הגדלת תקציב הישיבות נעשית תמיד בחודש דצמבר – האחרון בשנת התקציב, אך בדצמבר שעבר לא בוצעה ההגדלה הזו.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה