הטרנד של מדד s&p500 מגיע לקרנות הפנסיה שלכם

מהו מדד s&p500 ואיך תוכלו לשלוט, במשהו, בקרן הפנסיה שלכם, כשהיא נצמדת לחברות ולתאגידים הגדולים והמובילים במשק – בעיקר מארה"ב? • כמה המדד הזה טרנדי, כמה הוא בטוח (יחסית) ועד כמה טוב לכם שקרנות הפנסיה שלכם יוצמדו למסלולים המחקים אותו? • יצחק יוסקוביץ' מסביר כיצד תוכלו גם אתם ליהנות מהטרנד העולמי

יצחק יוסקוביץ בשידור חי ב'קול ברמה' | באדיבות המצלם

בני הזוג הצעירים שישבו מולי, היו נחושים. הוא מורה, היא עובדת הייטק, והם באו, כמו אחרים לפניהם, לפגישה של תכנון פנסיוני. אנחנו רוצים שמסלול ההשקעה בו יתנהלו כספי הפנסיה שלנו, יהיה מסלול מחקה מדד s&p500, הם אמרו.

שוב, הוא איש חינוך והיא באה מעולם של פיתוח תכנה, אבל לא באמת הופתעתי מהבקשה. מסלול ההשקעה הזה הפך ללהיט בשנה האחרונה בקרב צעירים המבינים שהדרך בה כספי החסכון הפנסיוני שלהם יעשו עוד ועוד כסף, היא באמצעות בדיקה מתמדת של מגמות בעולם שמבוסס על תשואות עולות ויורדות.

ההיגיון הצעיר והבריא שלהם אומר, שלהרוויח משוק ההון זה לא משהו ששמור ליחידי סגולה, וגם אם נגזר על החסכונות שלהם להיות מנוהלים על ידי וועדות השקעה של חברות מנהלות של קופות גמל, זה לא אומר שהם צריכים להיות פחות מעורבים בבחירת המסלול ותפקידם מסתכם בהנהון בראש אל מול סוכן הביטוח. סוכן הביטוח, מכווין, מסייע לבנות תכנית מותאמת אישית, אבל ההחלטה היא בידיהם. והם החליטו.

אז, מהו מסלול מחקה מדד s&p500?

לפני כן, כמה מילים על המדד עצמו.

מדובר במדד המורכב ממניות של 500 חברות ותאגידים גדולים ומובילים ברמת שווי שוק, שרובם מארצות הברית. תחומי הפעילות של התאגידים מגוונים וכוללים חברות מתחומי הטכנולוגיה, תעשייה, אנרגיה ופיננסים. את הנפח העיקרי תופסות ענקיות הטכנולוגיה: מייקרוסופט, אפל, גוגל, אמזון ופייסבוק.

הפיזור הרחב הזה, אומרת התבונה המקובלת, הוא זה שמגן עליו מפני תנודתיות יתר מסוכנת, כשבעצם הוא מנטרל את הסיכון של כל מניה בנפרד. כוחו בפיזורו. כמה גדול כוחו שאלתם? לפחות לשעת כתיבת השורות התשואה שעשה המדד עצמו ב-3 השנים האחרונות עומד על 57.17% כלומר, ממוצע שנתי של קרוב ל-19%.

מה שקורה בשוק הגמל בשנים האחרונות, ובעקבות הזיהוי של הטרנד, יותר ויותר חברות מנהלות של פנסיה גמל והשתלמות מתיישרות עם הדרישה של הצרכנים קרי: החוסכים, והוסיפו למדף מסלולי ההשקעה שלהן, גם מסלול מחקה מדד s&p500. נכסי המסלול עוקבים אחר המדד ומאפשרים לחוסכים צעירים עם מספיק זמן עד הפרישה, להיחשף בצורה פאסיבית לשוק ההון האמריקאי עם פיזור סיכונים.

אם לחזור לבני הזוג שישבו מולי, הם הגיעו לפגישה מצוידים בידע, בחומר שקראו, ובחברים שעשו בחירה דומה. לא כולם מגיעים עם מידע מקדים כמוהם, ותפקידו של סוכן הביטוח, היא לא לחסוך בזמן הפגישה אלא לפרוש בפני הלקוח את מלוא המידע והנתונים גם על מסלולי ההשקעה השונים הקיימים בחברות השונות.

בדיקת התיק לא מסתכמת בתמחור תעריפים. כסוכני ביטוח אנחנו מנהלים יחד עם הלקוח את הסיכונים שלו. תכניות הביטוח השונות, חסכון לפרישה, וחסכונות לטווח קצר עד בינוני. אנחנו שם איתו להתאמה מלאה של התכניות לפי מצב אישי, משפחתי, בריאותי וכלכלי.

 

 

הכותב הינו סוכן ביטוח והנכתב הינו מתוך זוית ראייה של כותב השורות כסוכן ביטוח עם ניסיון רב בעולם הפנסיה הגמל והפיננסים.

 

 

 

*אין באמור משום המלצה להשקעה כלשהי.

 

 

 

*מומלץ להיוועץ בפוסקי הלכה לפני בחירת כל מסלול. כמו"כ, קיימים כיום מספר מסלולים הלכתיים ומפוקחים.

 

 

 

 

לפגישת תכנון מותאמת אישית –

[email protected]

052-7697624

כתיבת תגובה