היום הגדול של ‘פייזר’ שהזניק את הבורסות

הדאו ג’ונס שבר שיא כשזינק בפתיחת המסחר בוול סטריט ב-5.5%, ה- S&P 500 ב-3.7% והנאסד”ק ב-1.3% • המסכים הירוקים נענו להודעה של חברת התרופות ‘פייזר’ שהודיעה כי החיסון שפיתחה יחד עם ביונטק בעל יעילות נצפית של 90% – זאת לאחר שתחילה דווח על יעילות צפוייה של 70% בלבד • מניות פייזר עלו ב-85 ושל ביונטק ב-13% • גם הבורסה בת”א הגיבה בהתאם

תהליך הייצור בפייזר. צילומסך מסרטון שפרסמה החברה | צילום: Pfizer

הבורסות בעולם חגגו היום אופטימיות מזהירה בעקבות הודעת חברת התרופות ‘פייזר’ על ניסוי מוצלח יחד עם ענקית התרופות הגרמנית ‘ביונטק’. המדדים המובילים בת”א זינקו, ובפתיחת המסחר בוול סטריט נרשמו שיאים חדשים בדאו ג’ונס שטיפס ב-5.5% מיד עם פתיחת המסחר.

בעוד מניית פייזר קפצה ב-8% וביונטק ב-13% רשם כאמור מדד הדאו ג’ונס זינוק לשיא של 5.5%, מדד ה-S&P 500 עלה ב-3.7% והנאסד”ק ב-1.3%. גם מניות הבנקים התחזקו בכעשרה אחוזים, מניות התעופה רשמו עלייה חדה של כמעט 20% ואפילו המתחרה, ‘מודרנה’ שגם היא בשלב השלישי של ניסוי החיסון האמירה בחמישה אחוזים. מי שהפסידה מיידית מההודעה, היא מניית ‘זום’ שצנחה ב-18%. אם יש חיסון – אין בה יותר צורך כה חיוני. (היכן כל מי שצפו שכולנו נמשיך להיות בטטות כורסה בבית ונעבוד מול המסך בלבד?).

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

רק לפני כשלושה שבועות הודיעה חברת התרופות ‘פייזר’ שהצפי ליעילותו של החיסון שהיא מפתחת יחד עם ענקית התרופות הגרמנית ‘ביונטק’ תעמוד על יעילות של 70% לתרופה. ההודעה היום הפתיעה כש’פייזר’ הודיעה שהיעילות הנצפית של החיסון נגד הקורונה עומד על 90% הצלחה. אם הכל יילך כשורה, בתוך שבועיים תקבל ‘פייזר’ אישור מהיר לייצור מסחרי והפצה ראשונית של החיסון.

גם הבורסה בתל אביב הגיבה בעליות חדות, ואחה”צ רשם מדד ת”א 35 עלייה של כ-3.4% ומדד ת”א 125 כ-2.9% עלייה.

“להערכתי גם כמה חברות אחרות מתקדמות ליעד זה”, אמר רה”מ נתניהו היום, לאחר הודעת ‘פייזר’. “גם אנחנו מתקדמים בחיסון שלנו, זה עוד ייקח זמן. אבל דבר אחד ברור, לא רחוק היום, זה לא עוד שנים – זה עוד חודשים, שיהיו חיסונים שהם יהיו זמינים לאוכלוסיית העולם.

870/135 ליינר ארטקל

“היעד שלי כרגע”, אמר נתניהו, “הוא לעשות דבר אחד: להביא חיסונים לכם אזרחי ישראל, ואנחנו נעשה את זה. זה אומר שהסוף נראה בעין. אמרתי לפני ימים אחדים שאני רואה את האור בקצה המנהרה, אני חושב שהקטר כבר יוצא מהמנהרה”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה