היזם החרדי בעוד פיתוח: אפליקציית הובלות

אליהו ממן פיתח אפליקציה חדשה, 'טרנזיט', שייעודה להזמנת הובלות בזמינות מידית • המערכת תחבר בין לקוחות שצריכים הובלה לבין מובילים באזור הפנויים לשירות • ממן המציא בעבר את אפליקציית drive2 ללומדי נהיגה

משאית ממותגת של 'טרנזיט' | צילום והדמיה: יח"צ

רק בחודש שעבר הודיעה חברת 'פדקס' (FedEx) על התפתחות רובוטית בפתרונות משלוחים כדי למלא את הצרכים המשתנים במהירות של הצרכנים. מדובר במכשיר – FedEx SameDay Bot – המיועד להעביר משלוחים באופן אוטונומי כדי לעזור לקמעונאים לבצע משלוחים באותו היום ללקוחות שלהם.

אולם עד שהמערכת תהיה מוכנה ותבוא לשימוש בשטח, יש מי שמפתח אפליקציות שמקדמות את תחום המשלוחים בכמה צעדים קדימה. אליהו ממן, יזם חרדי, פיתח את אפליקציית TRANZIT שהיא בעצם פלטפורמה המחברת בין לקוחות שצריכים הובלה לבין מובילים וחברות הובלה. כל זה בזמינות של עד 90 דקות.  

לקוחות רבים בענף ההובלות נתקלים לעיתים קרובות בחוויית שירות ירודה. הזמינות אינה אטרקטיבית ופעמים רבות המחירים יקרים יותר מהצפוי. גם מצד המובילים יש הרבה בעייתיות. ישנם מקרים רבים בהם חצי מזמן הנסיעה שלהם אינו מנוצל, זאת בנוסף למחסור חמור של נהגים בענף.

באמצעות האפליקציה החדשה הלקוח יקבל מגוון של אפשרויות הובלה שיהיו מסווגות לפי קרבה גאוגרפית, גודל המשאית, לוח הזמנים של המוביל ואופי ההובלה. מבחינת המובילים, אותן הובלות יהיו מתוכננות בזמנים פנויים וישלחו אליהם ע"פ מיקומים וזמינותם ובכך יגדילו את ההכנסות של המובילים.

השירות יהיה פעיל בכל רחבי הארץ ובשלב ההשקה נרשמו בפלטפורמה כ-500 מובילים שנבחרו בקפידה על פי פרמטרים מקצועיים כמו רישיונות מתאימים, ביטוחים ומחויבות לשירות בסטנדרט גבוה. בימים אלו מגייסת החברה מובילים נוספים לקראת ההתרחבות לערים נוספות.

השימוש באפליקציה פשוט ונוח. הלקוח מזין את פרטי ההובלה למערכת כולל כתובת ויעד, תחנות עצירה בדרך ותמונות של הפריטים. במקביל, האפליקציה שולחת את פרטי ההובלה למובילים הנמצאים באזור המוגדר ואלו שולחים הצעת מחיר ללקוח. רק לאחר בחירת המוביל והסיכום איתו, הלקוח מזין את פרטי התשלום.

מאחורי המיזם עומד אליהו ממן.  ממן הוא כאמור יזם חרדי מנוסה ומייסד אפליקציית drive2 המקשרת בין תלמידים הלומדים נהיגה למורים לנהיגה על בסיס זמינות מידית. ממן עמד בראש עמותת "בית השלום" שגם לוקחת חלק בפרויקטים "מסע" ו"החוויה הישראלית" שמטרתם לעודד עלייה בקרב בני הנוער בתפוצות. מנהל הפעילות הוא עמית חיון, חיון הוא בעל ניסיון ניהולי מתחום האבטחה ובעל תואר ראשון במדעי החברה. כמו כן הוא תושב חוזר לאחר 15 שנה בבלגיה.  

אליהו ממן, מייסד TRANZIT מסר: "המערכת שפיתחנו באה לפתור שתי בעיות עיקריות שאתן מתמודדים המובילים ומזמיני ההובלה, הראשון הוא להוות נקודת מפגש המרכזית בין המובילים לבין לקוחות עסקיים ופרטיים. בעיית החזרות הריקות הינה גלובלית ולא פוסחת גם על ישראל, 45% מהמשאיות הנוסעות בכבישים הם ריקות או לא מנוצלות דיו, היתרון של המערכת גורם לכל ספק שירות הובלות להפוך את המשאית שחוזרת לנסיעה רווחית ויעילה עבור המוביל.

"מצד שני המערכת מאפשרת ללקוחות פרטיים ועסקיים להזמין הובלה בקלות ופשטות ולקבל הצעות מחיר תוך מספר דקות ממובילים אחראיים, מקצועיים ובשקיפות מלאה, תהליך ארוך ומייגע הופך פשוט וקל. אנו מתכננים אץ הכניסה לשוק הבינלאומי, כאשר הערך הגדול ביותר הוא לעולם טוב ונקי יותר מזיהום אוויר ודילול משאיות על כבישים הגורמים פעמים רבות לתאונות ופקקי ענק".

3 תגובות ל: "היזם החרדי בעוד פיתוח: אפליקציית הובלות"

  1. כבר קיים כזה דבר וזה לא המצאה ראשונה.

  2. קיימת כבר אפליקציה כזו בשם טראקיביי להובלת מטענים מגודל של משטח ועד להובלת מכולות או מטענים דומים
    http://www.truckiby.com

  3. אפליקציה מטורפת. כל הכבוד אלי!!!

כתיבת תגובה