היילי לאו”ם: רוצים מימון? סבבה. תפסיקו עם האנטישמיות

ההתאבדות של האו”ם נמשכת. מועצת זכויות האדם של הארגון מתכוונת לפרסם “רשימה שחורה” של חברות שעושות עסקים עם חברות ביהודה ושומרון. שגרירת ארצות הברית באו”ם מזהירה: נפסיק את המימון למועצה

מזכ"ל האו"ם עם נתניהו. צילום: יונתן זינדל | פלאש 90

שגרירת ארצות הברית באו”ם, נייקי היילי, מבהירה למועצת זכויות האדם של האו”ם כי במידה וזו תבחר לפרסם את רשימת החברות שעושות עסקים עם חברות ישראליות ביהודה ושומרון, היא תפעל להפסיק את המימון האמריקאי למועצה ואת החברות של מדינתה במועצה.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו ל’ביזנעס’ בפייסבוק

בחדשות ערוץ 2 שם הביאו את הדברים, צוטטו דבריו של השר לביטחון הפנים, חה”כ גלעד ארדן (ליכוד) המשמש גם כשר במשרד לנושאים אסטרטגיים האחראי בין היתר על הטיפול בחרם נגד ישראל. ארדן הודה להיילי ואמר: “אני ‏מצדיע לשגרירת ארה”ב באו”ם ניקי היילי ומודה לממשל האמריקני שהציב לאו”ם מחיר ברור להשתתפות גופיו בקידום החרם על ישראל. זה הזמן להבהיר לאו”ם ‏שאם תפורסם רשימה שחורה מטעמו של חברות שפועלות ביו”ש, ישראל תפסיק לחלוטין את השתתפותה בתקציב האו”ם ותצמצם משמעותית את כניסת נציגיו לישראל. כל גוף שמשתתף בקידום חרם נגד אזרחי ישראל חייב להבין שיש לכך מחיר”.

הפסקת המימון האמריקאי עשויה לחסל את פעילות המועצה שהפכה לגוף האנטישמי ביותר באומות המאוחדות. וכל זה קורה בעת שמזכ”ל האו”ם מבקר בישראל ובוחר להניח ברמאלל-ה זר פרחים על קברו של חלאת האדם, הארכי-מחבל, הרוצח יאסר עראפת ימ”ש ומביע הזדהות עם מחבלים שכלואים בישראל.

השוויצרים עוצרים מימון ממשלתי לעמותות וארגוני החרם

side

כתיבת תגובה