הייתם מעורבים בתאונה? דווחו למשטרה אונליין

שימו לב למיזם חדש של משטרת ישראל: דיווח ישירות לאתר המשטרה • הדיווח מוגבל להתנגשות חזית באחור, התנגשות עם רכב חונה, התנגשות עם עצם דומם או על פגיעה בנוסע ברכב • ניתן לדווח על תאונות נזק ותאונות עם נפגעים בחומרת פגיעה קלה בלבד

תאונת דרכים | צילום אילוסטרציה: Freedom_Studio שאטרסטוק

משטרת ישראל חסה על זמנכם ומהיום אין צורך לגשת פיזית אל תחנת המשטרה כדי להגיש תלונה על מעורבות בתאונת דרכים קלה או נזק בלבד (ללא נפגעים). הדבר התאפשר לאחר שבחודשים האחרונים עמלו באגף התנועה ובאגף הטכנולוגיה והתקשוב על פיתוח ושדרוג מערכת מקוונת עבור מי שהיה מעורב בתאונת דרכים קלה ומבקש להגיש תלונה. והיום הושקה המערכת והפכה לפעילה באופן מלא.

החל מהיום יוכל כל אזרח להגיש תלונה באופן מקוון, באמצעות אתר המאובטח באבטחת מידע מתקדמת, לאחר מילוי הטפסים וכל הפרטים הנדרשים. האתר מסונכרן עם המערכות המשטרתיות ויביא לטיפול מהיר של בתלונה, ללא צורך בהגעה פיזית של האזרח לתחנת המשטרה. באגף התנועה רואים בשירות כלי נוסף וחשוב במתן שירות לאזרח.

Box

שימו לב: דיווח מקוון על תאונות יתבצע במקרים הבאים בלבד: התנגשות חזית באחור, התנגשות עם רכב חונה, התנגשות עם עצם דומם, פגיעה בנוסע ברכב. ניתן לדווח על תאונות נזק ותאונות עם נפגעים בחומרת פגיעה קלה בלבד.

מי יכול לדווח על תאונה? כל נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים כאשר נהגים חדשים יכולים להגיש דיווח מקוון רק במידה ומדובר בתאונה ללא נפגעים והנהג מעל גיל 18. אל הדיווח צריך לצרף  מסמכים כדוגמת: תעודת זהות, רישיון נהיגה בתוקף ליום התאונה, רישיון רכב בתוקף ליום התאונה, תעודת ביטוח חובה בתוקף ליום התאונה, תעודות רפואיות רלוונטיות (במידה שיש צורך).

Inner

במשטרת ישראל מדגישים כי השירות ניתן ללא עלות וחשוב מאוד לצרף גם תמונות של התאונה וחובה לשמור את תמונות המקור. שימו לב, הדיווח דורש הרשמה למערכת ההזדהות הממשלתית ובמשטרה אומרים כי ניתן (ואולי אף רצוי. ד"ש) להתייעץ עם עורך דין לפני הגשת הדיווח.

Inner

כתיבת תגובה