היסטוריה בצומת הכניסה ליישוב תפרח: רמזור

בכניסה ליישוב החרדי תפרח שבנגב, בין נתיבות לאופקים, הוצב הבוקר רמזור לאחר תאונות קטלניות רבות ומחאות רמות מצד התושבים. המטרה: למנוע נפגעים בכביש

הרמזור החדש בתפרח. צילום: מועצה אזורית מרחבים

בכביש 25 בצומת תפרח, החל היום לפעול רמזור. הוא יסייע בוויסות התנועה ובעיקר ימנע תאונות דרכים, בעת חציית הכביש המסוכן בכניסה ליישוב.

שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים שבתחומה שוכנת תפרח, אמר: "זה רגע מרגש. הצומת היה מסוכן ואירעו בו תאונות מצערות וקשות. זה קורה כחלק מהסדרת כל הכבישים והצמתים במועצה. חלקם כבר בביצוע וחלקם בתכנון מתקדם. כביש 264 (בית קמה- משמר הנגב) וכביש 293 (בית קמה- בית הגדי) הוכנסו לתוכנית החומש בהשקעה כוללת של 350 מיליון ₪, כולל טיפול בצמתים מסוכנים והרחבה ל- 4 נתיבים; במסגרת הטיפול בצומת גילת, בהמשך יוצב רמזור בצומת בטחה- גילת; הפניה שמאלה בצומת גילת מכיוון אשל הנשיא- מערבה תורחב לשני נתיבים; תוקם כיכר בכניסה לפדויים; בימים אלה משלימים את העבודות להקמת כיכר בקרית החינוך; יש פרויקטים נוספים בתכנון בתוך היישובים ועוד".

 כביש 25 בנגב ידוע כאחד הכבישים המסוכנים שבו אירעו תאונות קשות שהסתיימו לא אחת בנפגעים וכאמור הבוקר הוצב רמזור שימנע תאונות קשות בעתיד.  יצויין כי גם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני פעל גם הוא רבות מול משרד התחבורה להסדרת הנושא  לבקשת תשראל, להסדרת כל הכבישים ואני מבקש להודות לכולם. סעו בזהירות."

 

כתיבת תגובה