הישג כחול-לבן: סטארט-אפ ישראלי יזכה בתחרות האו"ם?

הישג מרשים לאומת הסטארט-אפ – 4 חברות ישראליות בין המתמודדות הסופיות בתחרות הסטארט-אפים של ארגון התיירות העולמי של האו"ם (UNWTO) וחברת גלובליה • החברות: Refundit, Pruvo, Seevoov, Howazit

מטה ארגון התיירות העולמי במדריד, ספרד | צילום: ויקיפדיה

מארגני תחרות הסטארט-אפים של ארגון התיירות העולמי של האו"ם (UNWTO) וחברת גלובליה הכריזו אתמול (ד') על עשרת העולים לגמר ובכללן 4 החברות הישראליות.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

box

10 הפיינליסטים יקבלו השתתפות חינם בתערוכת FITUR, אחד האירועים המובילים בתעשיית התיירות, המתקיים מדי שנה במדריד. כמו גם אפשרות לעבוד מול מרכז החדשנות החדש של ארגון התיירות העולמי וגלובליה במדריד, המושק ב-FITUR. שווי הפרס מוערך באלפי יורו לכל חברה. מתוך 10 המועמדות תיבחר לאחר מכן אחת שתוציא לפועל פרויקט עסקי עם חברת "גלובליה".

מאחורי המיזם עומד, כאמור, ארגון התיירות העולמי, היושב במדריד, שהוא סוכנות האו"ם האחראית על קידום תיירות בת-קיימא, אחראית ונגישה. כארגון מוביל בינלאומי בתחום התיירות, ה-UNWTO מקדם תיירות כמנוע לצמיחה כלכלי, לפיתוח מכיל וסביבתי ומציע הכוונה ותמיכה לסקטור ע"י קידום הידע ומדיניות התיירות סביב העולם.

הצד השני במיזם, היא קבוצת התיירות גלובליה מאיברו-אמריקה (אמריקה, ספרד ופורטוגל), עם מחזור של מעל 3.5 מיליארד יורו. לקבוצה נוכחות במעל ל-20 מדינות. בין חברות הקבוצה נמנות חברת התעופה "אייר-אירופה", רשת סוכנויות הנסיעות "הלקון", רשת בתי מלון , חברת ניהול שדות תעופה ועוד.

החברות שהגיעו למעמד הגמר הן: REFUNDIT – שמבטיחה לשנות את עולם החזרי המע"מ לתיירים לטובה, ע"י מתן יכולת הגשת חשבוניות מהטלפון הנייד, ועל הדרך גם מסייעת לעסקים קטנים לתת החזרים ובכך להתחרות בעסקים הגדולים; PRUVO – חברה המאפשרת לתייר לשפר את מחירי המלון והטיסות שלו, לאחר שכבר ביצע רכישה; SeeVooV – סטארט-אפ המאפשר לתכנן מראש ביקור ביעד תיירותי באמצעות המחשת היעדים לתייר מבעוד מועד; Howazit – אפליקציה המאפשרת תקשורת ישירה בין נותני השירותים לתייר. התחרות מתקיימת זו הפעם הראשונה.

עם פרסום שמות הסטארט-אפים הנבחרים, מסרה ליאת שחם, הנספחת הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בספרד, כי התכנית יצאה לדרך לפני מספר חודשים ותיתן הזדמנות מיוחדת להייטק הישראלי. "ביולי 2018 יזמנו הנספחות הכלכלית של משרד הכלכלה והתעשייה בספרד ומכון היצוא סמינר בישראל בו הצגנו יחד עם המארגנים את התחרות לחברות, מה שהביא להירשמות החברות מישראל. 5 מתוכן עלו לשלב חצי הגמר, שהתקיים ב-27.9 בבודפשט ביום התיירות העולמי. במסגרת אירוע חצי הגמר קיבלו החברות הישראליות חשיפה מאוד משמעותית מול חברי ארגון התיירות העולמי, עליהם נמנים משרדי התיירות של מדינות העולם. כעת יקבלו העולים לגמר חשיפה בתערוכת תיירות בינלאומית והזדמנות לעבוד עם שחקנים חשובים בתחום".

"מדובר בהישג משמעותי לחברות מתחום טכנולוגיות התיירות בישראל, הממצב את ישראל כמובילה עולמית בתחום", אמר הבוקר השר אלי כהן.

side
Technion – inner

כתיבת תגובה