היתרונות של הלוואה חוץ בנקאית

כרבע מהישראלים בשנים האחרונות נעזרים בהלוואות חוץ בנקאיות. הממשלה תומכת בהלוואות חוץ בנקאיות כדי ליצור תחרות בין המקורות המלווים ובין הבנקים כדי להוזיל מחירים בסופו של דבר, ולהקל על הצרכן. בעבר, הלוואה חוץ בנקאית הייתה ידועה לשמצה בשל הריביות הגבוהות אותן גבו והתנאים שלא היו משתלמים או נוחים ללווה. היום הדברים שונים. אם כך, מהי הלוואה חוץ בנקאית ומהם היתרונות שבה?

אשראי | צילום: depositphotohs.com

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה שאינה קשורה כלל לבנק שלכם או לכל בנק שהוא. ההלוואה לא נרשמת ולא מוכרת למדינה כמו שמצוי בהלוואה בנקאית, השיח מתנהל בין המקור המלווה ובין הלווה. המקור המלווה הוא זה שבוחר אם להעניק את ההלוואה או שלא בהסתמך על עברו של מבקש ההלוואה, מצבו הכלכלי, נכסים ולעיתים הדבר תלוי גם בצורך של ההלוואה. הריביות הינן מוגבלות ומפוקחות על ידי המדינה, כך שלא כמו בעבר, הריבית עבור הלוואה חוץ בנקאית לא יכולה להיות לפי בחירתו של המלווה. המקורות המלווים יהיו חברות כרטיסי אשראי, חברות ביטוח, אנשים פרטיים, קרנות כאלו ואחרות ועוד… הלוואה חוץ בנקאית אינה מיועדת רק לאנשים הפרטיים, יש גם חברות שנעזרות בהלוואות חוץ בנקאיות. יש מגוון מסלולים רחב להלוואות חוץ בנקאיות וכל חברה תציע לכם דברים מפתים, יש לעיין טוב במה הדבר כרוך ולבדוק שבאמת מקור ההלוואה שלכם מפוקח על ידי המדינה.

מהם היתרונות בהלוואה חוץ בנקאית?

250/200 סייד בר + קובייה

זמינות – בזמן שכל תהליך ההלוואה בבנקים יכול לקחת מספר ימים, החברות החוץ בנקאיות מציעות לנו דרך יעילה ומהירה יותר לקבל את ההלוואה שלו. יש חברות שאת סכום ההלוואה תקבלו תוך מספר שעות בודדות. התהליך הרבה יותר פשוט ונוח מאשר הלוואה בנקאית.

גמישות – אחד הבעיות הנפוצות ביותר שמתגלים לנו כאשר אנו בוחרים לקחת הלוואה בנקאית היא חוסר הגמישות של הבנקים. לעומת זאת, חברות חוץ בנקאיות הרבה יותר גמישות והרבה יותר קל לקבל את ההלוואה שלנו.

הגבלה – הלוואות דרך הבנק יכולות להגיע לסכומים עצומים, לעיתים החלטה פזיזה יכולה לגרום לנו לנזק ממשי בעתיד. היתרון המשמעותי של הלוואה חוץ בנקאית היא שהסכומים של ההלוואה אינם גבוהים כמו אצל הבנקים, לרוב יהיה מדובר על עשרות אלפי שקלים בודדים שיעזרו לנו לסגור אירוע, לימודים וכ’ו…

שוק אפור – בעבר, אנשים שלא הצליחו לקבל הלוואה דרך הבנקים נאלצו לפנות אל מקומות פחות סימפטיים כמו השוק האפור. הדבר גרר אלימות רבה, אובדן כספי ואי הסדר של המדינה. ההלוואות החוץ בנקאיות הנמיכו באופן משמעותי את הפניות אל השוק האפור וכך ירדה האלימות והכספים המועברים מפוקחים על ידי המדינה.

מסלולים – בשל התחרות הרבה שנוצרה בין החברות החוץ בנקאיות, כל חברה מציעה מגוון מסלולים שונים. כל מסלול יכול להתאים לצורך אחר ולכל מסלול יש את היתרונות שלו.

Inner article

 

לסיכום

הלוואה חוץ בנקאית הינה הלוואה שניתנת לנו מגופים שאינם קשורים כלל לבנקים. בעבר לבנקים היה מונופול על ענייני ההלוואות וכתוצאה מכך, אנשים שהבנק לא אישר להם הלוואה היו פונים אל השוק האפור. המדינה החליטה לשים קץ לכך ופתחה תחרות בין הבנקים לבין הגופים החיצוניים כמו חברות אשראי, קרנות שונות, אנשים פרטיים ועוד… להלוואה חוץ בנקאית יש יתרונות רבים, הלוואות אלו הרבה יותר זמינות, יש יותר גמישות מאשר אצל הבנקים ומסלולים שונים המתאימים לאוכלוסיות שונות, כמו כן יש יתרון בהגבלה (דבר זה גם יכול להיות חיסרון), אין אפשרות לבקש סכומים עצומים כמו אצל הבנקים, כך שאנו יותר מתונים ויותר שקולים עם ההלוואות שלנו.

* אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה