הכלים שמסייעים להתנהלות נכונה בקרב נוטלי הלוואות

התנהלות נכונה בהלוואות | צילום: פוטוליה

נטילת הלוואה מהבנק הפכה בעידן בו אנו חיים לפעולה שגרתית, פשוטה ונפוצה ביותר – כמעט אין מי שלא נטל לפחות הלוואה אחת או שתיים בימי חייו, בעוד הלוואות הפכו להיות הכלי העיקרי והמרכזי באמצעותו מממנים מרבית האנשים רכישה של דירה, בניית בית, קנייה של רכב או אפילו “סגירת חורים” בהתנהלות הכלכלית השוטפת. במקרים בהם מדובר בסכומים גדולים יחסית ובהלוואות לטווח ארוך (דוגמת משכנתאות), חשוב מאוד שהאדם אשר מקבל את ההלוואה יידע בדיוק מה הוא עושה, ירד לפרטי הפרטים של ההלוואה המוצעת לו ויעריך באופן מעמיק את החוזה עליו הוא חותם. מספר כלים מתקדמים המוצעים על ידי הבנקים הגדולים מציעים סיוע משמעותי במחקר המקדים הנדרש לצורך זה כולל אפשרות להגשת בקשה להלוואה בערוצים שונים (קישור לדף הסבר).

להלן פירוט כלים נבחרים:

250/200 סייד בר + קובייה

מגוון מחשבונים ייעודיים מתקדמים

דוגמה טובה לכלים המתקדמים המסייעים בקבלת החלטות מושכלת בתחום כמו משכנתאות והלוואות, אותם מציעים חלק מהבנקים, ניתן למצוא באתר של בנק הפועלים, בדף אשר מציע מגוון מחשבונים שונים וייעודיים. ביניהם ניתן למצוא מחשבוני משכנתאות למיניהם, מחשבון מדדים, מחשבון שערים צולבים, מחשבון פיצויים ותכנון פרישה עתידית, מס רכישה ועוד. כפי שניתן לראות, ישנם לא מעט תחומים שונים בהם כדאי להתמצא על מנת לקבל תמונה מלאה ואמינה ככל הניתן בנוגע לחוזה ההלוואה עליו אנו שוקלים לחתום, ומחשבונים אלו הם למעשה תוכנות פשוטות וייעודיות המאפשרות לנו לבצע חישובים בסיסיים וחשובים בנושאים אלו. כאשר שוקלים האם הלוואה מסוימת היא אכן אטרקטיבית וכדאית, יש לקחת בחשבון נושאים כמו ריביות ומדדים, את הנתונים האישיים שלנו והחסכונות העומדים לרשותנו, את מה שצפוי לאפיין את גיל הפרישה שלנו ספציפית ועוד.

Inner article

חשוב להבין כי גם מחשבון אשר אינו עוסק ישירות בנתוני המשכנתא או ההלוואה, עדיין רלבנטי לשם קבלת החלטות בנוגעות לאותה הלוואה – מחשבון פיצויים, לדוגמה, ייתן לנו תמונה טובה ואמינה יחסית בנוגע לגובה הפיצויים להם אנו יכולים לצפות ממקום עבודתנו. מחשבון ניהול חיסכון יסייע לנו לגשר בין החסכונות שלנו לבין ההלוואות (התחייבויות) שלנו וכך להצליח לבנות את ההלוואה הטובה והאפקטיבית ביותר עבורנו.

ליווי מקצועי לתכנון מפורט של ההלוואה

מגוון המחשבונים הייעודיים לתחום ההלוואות והמשכנתאות שם בידינו כלים מתקדמים להתמודדות עם אחת ההחלטות הכלכליות החשובות ביותר שאנו לוקחים בימי חיינו. על פי רוב, כדאי להוסיף לכך גם ייעוץ מקצועי של אנשי מקצוע מהתחום. גם כאן מציעים הבנקים הגדולים וגופי מימון נוספים ייעוץ וליווי מקצועי צמוד, בשלבי תכנון ההלוואה. מגוון הפרטים והנתונים השונים עלולים לבלבל כל אחת ואחד מאיתנו, וייעוץ מטעמם של אנשי המקצוע של הבנק העוסקים בתחום זה יכול להבהיר עבורנו את התמונה באופן משמעותי, להעניק לנו את תחושת הביטחון שאנחנו עושים את הדבר הנכון ולסייע לנו להבטיח את העתיד הכלכלי שלנו ושל משפחתנו.

למחשבונים ולמידע נוסף אודות לקיחת הלוואה לכל מטרה בדף https://www.bankhapoalim.co.il/halvaot/

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה